Kripto HaberleriBitcoinKendi Borsasını Hacklediği İddia Edilen CEO'nun Bitcoin (BTC) Serveti Harekete Geçti!

Kendi Borsasını Hacklediği İddia Edilen CEO’nun Bitcoin (BTC) Serveti Harekete Geçti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörü birçok yıl boyunca çok farklı ve büyük hackleme haberleri duydu. Kısa süre önce de 600 milyon dolarlık bir hackleme haberi geldi ancak özellikle eski tarihli hackleme olayları, şu an toplam değer olarak birçok hack olayını geride bırakmakta. 2014 yılında yaşanan bir hack olayı da tam olarak buna benziyor ve çalınan BTC’ler artık “uyandı”.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

Hacklenen Borsanın BTC’leri Yeniden Harekete Geçti

2014 yılında saldırıya uğrayan Cryptsy isimli kripto para borsası, o tarihlerde 11.325 BTC kaybetmişti. 2014 yılında açılan ve söz konusu saldırı ile ilişkili olduğu iddia edilen bir cüzdan ise yıllar sonra harekete geçti. Söz konusu saldırıda bizzat CEO Paul Vernon’ın içeriden bunu yaptığı iddia edilse de durum asla kanıtlanamamıştı.

Ocak 2022’nin sonlarında ise ABD Adalet Bakanlığı CEO Vernon’ın 1 milyon dolardan fazla fonu borsanın cüzdanlarından çaldığını aktarmıştı. Bakanlık, “Big VERN” olarak bilinen CEO’nun özellikle Mayıs 2013 ve Mayıs 2015 arasında ciddi bir hırsızlığa karıştığını ve fonları çalıp kendi banka hesabına aktardığını ifade etti.

29 Mart 2022 tarihinde uyanan cüzdan ve içerisindeki BTC’ler ise en son 29 Temmuz 2014 tarihinde harekete geçirilmişti. 11.325 BTC yani yaklaşık 550 milyon dolar, Whale Alert tarafından da tespit edildi.

Eğer fonlar yetkililer tarafından ele geçirildiyse bunların daha önce olduğu gibi açık arttırma ile satılması mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları