BitcoinHaberlerKripto Para

Kıdemli Analist Piyasa Durumunu Açıkladı: Ayı Mı Boğa Mı?

Bloomberg analisti McGlone Bitcoin için iyimser olduğunu söyledi.

2021 yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde Bitcoin ve kripto para birimleri için bir yandan bu yılın değerlendirmeleri yapılırken bir yandan da 2022 yılı için tahminler yapılmaya başlandı.

Bazı analistler Bitcoin ve kripto para birimlerinin 2022 yılının ilk çeyreğinde yeni bir ralliye başlama ihtimalinin düşük olduğunu söylerken Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone kripto para piyasası için iyimser olduğunu söyledi.

Yakın bir zamanda Bloomberg’in The Tape programına katılan Mike McGlone, Bitcoin ve kripto para birimlerinin 2021 sonu için tahmin edilen seviyelere ulaşamamış olsalar bile ayı piyasasına halen uzak olduklarını ifade etti.

Kripto para birimleri ile ham petrolü karşılaştıran kıdemli analist, ham petrolün ayı piyasasında olduğunu ancak Bitcoin ve kripto para birimlerinin tam tersi durumda olduğunu belirtti.

McGlone, Bitcoin’in performansını “kalıcı bir boğa piyasası” olarak nitelendirdikten sonra Bitcoin’in geçen yıla oranla iki kat değer kazandığına dikkat çekti.

2021 yılı içerisinde Bitcoin’in kurumsal firmalar tarafından benimsenme oranında artış olduğunu dile getiren analist, bu durumun Bitcoin’in 2022 yılında parlak bir geleceği olacağına işaret ettiğini belirtti.

Kıdemli analist, Bitcoin’de 2021 sonu için tahmin edilen 100.000 $’lık seviyenin 2022 yılında görüleceğini söyledikten sonra Bitcoin’de 45.000 $’ın taban fiyat olduğunu ve bunun altına düşmeyeceğini , zira BTC’de düşüş sinyali görmediğini belirtti.

“Bir teknik adam için, bir zayıflık işareti  görmek gerekiyor.  Yani Bitcoin için 45.000 $’ın altında kalmanız gerekiyor ve bu benim için olası bir olay değil.”

Altcoinler hakkında da konuşan McGlone, piyasa için “üç silahşör” olarak adlandırdığı Bitcoin, Ethereum ve stablecoin’lerin gerekli olduğunu savundu.

Analiste göre, spekülatif varlıklar olduğunu düşündüğü Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer kripto para birimleri eninde sonunda aşamalı olarak piyasadan yok olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu