HaberlerSatoshi Nakamoto

Kimliksiz Satoshi Nakamoto: Bitcoin Çok Bozuldu!

Kendisinin gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden kişi açıklama yaptı.

Nexo

Bir süre önce Bitcoin kurucusu ve yaratıcısı olarak kimliğinin bir bölümünü tam olmasa da açıklayacak olduğunu iddia eden ‘Satoshi Nakamoto’ takma adını kullanan bir kimse bugün açıklama yaparak kimliğinin bir bölümünü açıkladı. Babasının İngiltere’de büyük bir bankada çalışmış bir adam olduğunu ve kendisinin İngiltere’de yaşadığını iddia eden ‘Satoshi Nakamoto’ kripto para birimini üretme fikrinin 2006 ve 2008 yılları arasında aklına geldiğini ve Bitcoin’in bugün amacından tamamen saptırıldığını açıklıyor.

Satoshi Nakamoto’ya göre kripto para birimi Bitcoin merkez bankalarına ‘kafa tutmak’ için üretildi ve kendisi bu konuda dünyanın en fakir insanlarının hatta çocukların bile bir başkasına para göndermesi için Bitcoin’i üretmişti. Ama beklediği gibi olmadı ve Bitcoin suçlular ve kötü olan bir grup insan tarafından ele geçirildi. Bitcoin’i durdurmaya gücünün yetip yetmeyeceği gibi konularda herhangi bir bilgi açıklamayan ‘Satoshi Nakamoto’ kripto para biriminin geleceği hakkında ve kendi kimliği hakkında ise hiçbir açıklama yapmadı.

İsmini ve resmini asla paylaşmayan bu kişinin gerçek Satoshi Nakamoto olup olmadığını ise bilmek maalesef asla mümkün olmayacak.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı