BitcoinHaberlerKripto Para

“Kripto Anne” Yüreklere Su Serpti!

SEC artık kripto paralar konusunda daha mı ılımlı?

ABD Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce namıdiğer “Kripto Anne”, yakında kripto paralara bakış açılarıyla ilgili dengelerin değişeceğini ve dahası değişmek zorunda olduğunu ifade etti.

Değişen dünya koşullarıyla birlikte artık insanların kripto paralara olan bakış açısının çok daha farklı bir boyuta taşındığını ifade eden ünlü isim, bu değişime ayak uyduracak tek kurumun SEC olamayacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca bu değişimin sadece kripto para sektöründeki yatırımcılarda değil, geleneksel finans sektöründeki yatırımcılarda da görüldüğü bir gerçek ve Kripto Anne’ye göre bu değişimin bir sonucu olarak da rehber mahiyetinde bir regülasyon ihtiyacı da giderek artıyor.

Ya İsteyerek Ya Zorla!

Rehber niteliğindeki regülasyonların ister zorla ister kendiliğinden gerçekleşeceğini ama mutlaka gerçekleşmek zorunda olduğunu vurgulayan Kripto Anne, söz konusu ihtiyacın kapsam alanının kripto para yatırımcılarının sayısıyla doğru orantılı olduğunu ifade etti.

SEC Değişti!

SEC’in önceki yıllara göre çok daha farklı bir yaklaşıma sahip olduğunu dile getiren Peirce, artık regülasyonlara daha sıcak yaklaşıldığını ve kripto para sektörüne yeni bir şans verileceğini vurguladı.

Bilindiği gibi Peirce, kripto paralar konusunda başından beri ılımlı bir tavır çiziyor ve kripto paralar için hayati öneme sahip olan Bitcoin ETF başvurularının onaylanması yönünde de önemli girişimlerde bulunmuştu. Kim bilir Peirce, belki de bu açıklamalarıyla Bitcoin ETF’sinin sinyallerini veriyordur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu