BitcoinHaberlerKripto Para

Kripto Cenneti Cebelitarık’tan Bitcoin ve Kripto Para Borsalarına Yönelik Sert Bir Düzenleme Geldi!

Kripto para dostu olarak tanınan ülke, kripto piyasasındaki fiyat manipülasyonunu önleyebilmek için yeni düzenlemeler yaptı.

Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC), Blockchain sektörünü yönelik yeni kurallar getirerek Bitcoin ve kripto para piyasası manipülasyonunun önüne geçmeyi hedefliyor.

İngiliz denizaşırı topraklarından biri olan Cebelitarık’ın finansal düzenleyici kurumu, bugün yaptığı açıklamasında bir Blockchain sağlayıcısının, içerisinde yer aldığı piyasanın bütünlüğünün koruması gerektiğini söyledi.

Kripto şirketlerinin takip etmesi gereken bu prensip aslına bakılırsa uzun bir süredir endişe kaynağı olmayı sürdürüyor. Cebelitarık hükümetinin Dijital ve Finansal Hizmetler Bakanı Albert Isola, yaptığı açıklamasında piyasa manipülasyonu konusunun kripto şirketleri arasında giderek artan bir risk olduğundan bahsetmişti.

Hükümet yetkilileri, piyasa bütünlüğünün adil, düzgün ve verimli bir piyasa için gerekli olduğunu ve buna ek olarak manipülatif işlemlerin ve diğer piyasa suiistimali gibi konuların denetlenmesinin de piyasa bütünlüğüyle alakalı olduğunu açıkladı.

İlgili Haber
Huobi, Spot Bitcoin Ticareti İçin Cebelitarık'tan Onay Aldı!

“Kripto Para Borsaları Fiyat Manipülasyonunu Önlemek İçin Önlemler Alacak”

Yeni kurallar kapsamında yayınlanan yönergeye göre, Blockchain sağlayıcıları piyasadaki fiyat, likidite ve piyasa bilgisi manipülasyonlarını önlemek ya da azaltmak için önlemler almak zorunda kalacak. Buna ek olarak kripto para borsası çalışanlarının insider (içerden öğrenme) işlemleri yapmalarının da önüne geçilecek.

Yeni yasanın hükümet temsilcileri ve Blokchain ve kripto para piyasası dünyasından isimlerden oluşan uzman bir piyasa bütünlüğü grubu tarafından hazırlandığı öğrenildi.

Ülkenin finansal düzenleyici kurumu buna ek olarak piyasa bütünlüğü konusuna odaklanmanın kendilerinin vurguladığı prensiplerden biri olduğunu da bildirdi.

Cebelitarık 2017 yılında Blockchain teknolojisi için bir düzenleyici paket yayınlamış ve kripto para şirketlerinin ülkede bulunan prensiplere uyum sağlaması durumunda lisans almasına izin vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu