coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizKripto Para Analistlerinden Önemli Ethereum Yorumu!

Kripto Para Analistlerinden Önemli Ethereum Yorumu!

FED toplantısı yaklaşırken önde gelen kripto para fenomenleri, Ethereum'da dair çeşitli analiz ve veriler paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasalarını yakından ilgilendiren FOMC toplantısının kararları 3 Mayıs 2023 tarihinde ortaya çıkacak. Yaklaşan para politikası toplantısı nedeniyle kripto para yatırımcılarında negatif hissiyat oluşurken analistler ise teknik yorumlarla bir sonraki hareketi öngörmeye çalışıyor.

Kripto Fenomeni, Ethereum’da Kritik Formasyonu Gördü!

Blockchain ve kripto alanında iş arayan insanları işverenle buluşturan CryptoJobs’un kurucusu Carl From The Moon, 1.3 milyon takipçisiyle teknik analizlerini paylaşmaya devam ediyor.

Profil açıklamasında yaklaşık 400 kripto girişimine yatırım yaptığını iddia eden fenomen, Ethereum grafiğinde bir Omuz-Baş-Omuz (OBO) formasyonu tespit etti.

4 saatlik grafik üzerinden bir çıkarımda bulunan Twitter fenomeni, 1.800$ seviyesi aşağı kırıldığı takdirde formasyon hedefi olarak 1.570$ rakamını belirledi.

Omuz-Baş-Omuz genellikle düşüş yönünde yorumlanan bir teknik analiz formasyonudur.

Ali Martinez’e Göre On-Chain Veriler Zayıf

Bir başka sosyal medya fenomeni Ali Martinez ise Glassnode’dan aldığı zincir üstü verileri paylaştı.

Aktif kullanıcı sayısı grafiğini yorumlayan Martinez, Ethereum ağına katılımın şu sıralar zayıf seyrettiğini ileri sürdü.

“Aktif kullanıcı sayısındaki artış, ETH ağındaki büyümeyi gösterir. Ancak aylık ortalamanın yıllık ortalama üzerine çıkamaması güçsüz bir seyri ifade ediyor.”

Özellikle FED’in faiz kararı sonrası kripto paralarda daha volatil bir fiyat hareketi olması bekleniyor. Özellikle ETH/BTC grafiğinin destek seviyesinde olması, Bitcoin’in sert bir gerileme yaşamadığı senaryoda altcoinler için oldukça olumlu olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ETEM SEVİK

Kripto para piyasalarını yakından ilgilendiren FOMC toplantısının kararları 3 Mart 2023 tarihinde ortaya çıkacak!

Yaklaşan para politikası toplantısı öncesi kripto para yatırımcılarında negatif hissiyat varmış. analistle de teknik yorumlarla bir sonraki hareketi öngörmeye çalışıyorlarmış. Kararlar olumlu olsun dilerim.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları