Ana SayfaBorsaKripto Para Borsaları Arası Dengede Kritik Değişim: Artık Lider Değil!

Kripto Para Borsaları Arası Dengede Kritik Değişim: Artık Lider Değil!

Takip et

Kripto analisti Will Clemente tarafından paylaşılan Glassnode verilerine göre Binance, Coinbase’i geride bırakarak en fazla Bitcoin’e sahip kripto para borsası oldu.

Yakın tarihli bir Glassnode Insights raporu, Coinbase’in son iki yılda toplam 450.000 BTC’nin üzerinde net Bitcoin çıkışı yaşadığını belirtti.

Raporda, Coinbase BTC bakiyesinin 10 bin ila 30 bin BTC’lik tutarlı adımlarla azaldığı ve bu azalmanın Coinbase ile ilgisi olmayan yeni cüzdanlara aktarılmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Glassnode, paylaştığı raporda bu düzeyde yüksek BTC çıkışlarının, şirketin kurumsal yatırımcılar için BTC depo hizmeti sunduğuna dair işaret olabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber
Hollanda'dan Bitcoin Borsası Binance'e Ceza!

Kripto Para Borsası Binance’in Elindeki Bitcoin Miktarı Coinbase’i Geride Bıraktı

Öte yandan, aynı dönemde Binance’in net bakiyesi ise yaklaşık 300.000 BTC arttı. Sonuç olarak Will Clemente’nin de vurguladığı gibi Binance, en büyük BTC arzına sahip borsa olarak Coinbase’i geride bıraktı.

Haftalık zincir bülteninde Glassnode, Bitcoin fiyatlarının bir aydan uzun bir süredir realize fiyatın altında işlem görmesi nedeniyle derin ve kapsamlı bir kapitülasyonun gerçekleştiğine dair birçok gösterge olduğunu belirtti.

Glassnode’a göre birçok sinyal BTC için gerçek bir dip formasyonu oluştuğuna işaret ediyor olabilir.

Coinbase bugün paylaştığı blog yazısında İtalyalı yetkililerden ülkede çalışabilmek için lisans aldığını bildirmişti.

Bununla birlikte son zamanlarda kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto varlık şirketi zor günler yaşıyor. Coinbase de bu kapsamda çalışanlarını bir kısmını işten çıkarmış hatta birçok affiliate anlaşmasını da rafa kaldırmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları