Ana SayfaBorsaHollanda'dan Bitcoin Borsası Binance'e Ceza!

Hollanda’dan Bitcoin Borsası Binance’e Ceza!

Takip et

Ülkelerin düzenleyici kısıtlamaları nedeniyle bu alanda çalışmalarını hızlandıran ve daha temkinli adımlar atmaya çalışan Binance‘e Hollanda’dan kötü haber geldi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance çeşitli ülkelerden lisans almaya devam ederken Hollanda Merkez Bankası (DNB), ünlü borsaya 3.3 milyon Euro (3.37 milyon dolar) para cezası kesti.

DNB, bugün yaptığı açıklamada, gerekli kayıtları yaptırmadan Hollanda vatandaşlarına hizmet sunmaya devam ettiği için Binance’e 25 Nisan’da para cezası kestiklerini belirtti.

DNB, Hollanda’da kripto para hizmeti sunmak isteyen şirketlerin Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanı Önleme Yasası kapsamında DNB’ye kaydolmak zorunda olduğunu ve bu kapsamda 18 Ağustos 2021’de Binance ile ilgili genel bir uyarı yayınladığını ifade etti.

Binance’in ülkede çok sayıda kullanıcısının olması nedeniyle cezasında artış yaptığını belirten DNB açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“DNB, günlük 13,7 milyar ABD doları işlem hacmiyle Binance’in dünya çapında en büyük kripto hizmetleri sağlayıcısı olduğunu ve Binance’in Hollanda’da çok sayıda müşterisine sahip olmasından dolayı borsaya kesilen cezada artış yaptı.

Ayrıca Binance, DNB’ye herhangi bir vergi ödemediği ve DNB tarafından devam eden denetimle bağlantılı olarak başka maliyetlere katlanmadığı için rekabet avantajı elde etti.

Artan cezanın bir diğer önemli nedeni de, ihlallerin kayıt zorunluluğunun getirildiği tarih olan 21 Mayıs 2020’den en az 1 Aralık 2021’e (DNB tarafından soruşturmanın sona erdiği tarih) kadar uzun bir süre boyunca gerçekleşmesidir.

Bu ihlallerin çok ciddi olduğunu düşünen DNB, Binance’ın cezasını artırdı.”

Açıklamada son olarak Binance’ın bu cezaya 2 Haziran’da itiraz ettiğini ve borsanın DNB tarafından değerlendirilmekte olan bir kayıt için başvurduğu belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları