BorsaKripto Para

Kripto Para Borsalarını Bekleyen Tehlike: İflas

Kripto para birimi borsaları kısa süre içerisinde çok fazla tehdit ile karşı karşıyalar.

Bir süredir devam eden corona virüsü özellikle kripto para borsalarında vurdu. Bir gün içerisinde binlerce işlemin yapıldığı borsalarda bugünlerde yapılan işlem sayısı azalırken, özellikle büyük miktarlarda komisyon alınamıyor olması ve buna bağlı olarak gelirlerinde düşüş yaşanması beklenen borsaların, ciddi bir iflas tehdidi altında olduklarından söz ediliyor.

Zaten küçük altcoin borsalarının özellikle sık sık iflaslar ve kapanma tehditleri altında olduğu haberleri gündemden düşmezken, özellikle gelecek haftalarda azalan ve düşen gelirlere bağlı olarak orta çaplı borsaları da iflas tehdidi bekliyor.

Bir grup kripto para yatırımcısı ve ekonomist, bu dönemden sonra birçok şirketin iflas edecek olduğunu, bunlar arasında özellikle ilk sıralarda küçük çaplı ve sadece birkaç bin müşteriye hizmet veren kripto para borsalarının da yer alacağını düşündüklerine değiniyorlar. Sadece bir grup insan değil, bir süre önce başlayan iflas furyasına daha fazla borsanın katılmasını bekleyenler arasında aynı zamanda birçok farklı analist bulunuyor. Bu analistler arasında özellikle son dönemde konuşmayan ve sessiz kalmaya devam eden analistlerde yer alırken, bir süre sonra özellikle en çok iflas tehdidinin Yeni Zelanda gibi ülkelerde kurulu olan borsaları vurması öngörülüyor.

Büyük Kripto Para Borsaları Riskte Değil

BitMEX, Coinbase, Binance gibi kripto para borsaları sektörün “domine edenleri” arasında yer aldıklarından ötürü herhangi bir iflas riski bulunmuyor. En azından corona virüsü dolayısı ile bu büyük kripto borsalarında iflas beklentisi bulunmazken, özellikle bazılarının daha büyük oranlarda bu dönemde kar elde ettiklerinden söz edilmekte.

Borsaların kısa ve uzun vadede yapacak oldukları işlemlerde ne gibi kazanç oranları elde ettikleri bilinmezken, Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki az kullanılan özellikle altcoin odaklı olan kripto para birimi borsalarının gelirlerinde belirgin bir düşüş olduğundan söz edilmekte.

Bu sebeple yatırımcılara güvenilir ve birçok kişi tarafından tercih edilen borsaları kullanmaları tavsiye ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu