BorsaXRP

Kripto Para Borsalarının Altyapısı Hala Yetersiz!

BitMEX'de oluşan sistem hataları yatırımcıları korkutuyor.

Bilindiği gibi 4 gün önce BitMEX’te yaşanan XRP faciasında XRP/USD paritesi yüzde 60 düşüş yaşamış ve 2 saniye içerisinde XRP değeri 0,33 dolardan 0,13 dolara inmişti. Borsada bunlar yaşanmasına rağmen BitMEX tarafından yatırımcıların şikayetlerine yönelik önlemlerin işleme konulmaması borsaya olan tepkilerin çığ gibi büyümesine neden olmuştu. Akabinde BitMEX’in tüm kullanıcı bakiyelerini otomatik olarak silmesi de yaşanan olaylara tuz biber oldu.

Tepkilerin büyümesi üzerine BitMEX’ten yapılan bir açıklamayla platformunun normal çalıştığı duyuruldu. Borsanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla “Fiyatlardaki hızlı değişim sebebiyle pozisyonlarda yaşanan değişimler neticesinde traderların yaşadığı hayal kırıklığını anlıyoruz…” ifadelerine yer verildi.

Tüm bu açıklamaların ardından birçok yatırımcının tepkisi sürmeye devam etti. Marc de Koning adlı yatırımcının attığı tweet birçok yatırımcının ortak tepkisi niteliğindeydi:

Yaşananlar sonrasında yeniden yükselişe geçen XRP an itibarı ile 0,28 dolardan işlem görüyor.

Ani düşüş ve yükselişlerde borsaların kitlenmesi ve işlem yapılamaması gibi durumların hala güncelliğini koruduğu ve bu problemlerin giderilemediği geçtiğimiz günlerde oluşan sert hareketlerde bir kez daha anlaşılmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu