Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Binance Bu Stablecoine Ağırlık Vermeye Başladı!

Kripto Para Borsası Binance Bu Stablecoine Ağırlık Vermeye Başladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ın, son yedi gün içinde yaklaşık 130 milyon dolar değerinde TrueUSD (TUSD) stablecoin bastığı ortaya çıktı.

Kripto Para Borsası Binance, TrueUSD’e (TUSD) Yöneldi

Bu hamle TUSD’yi piyasadaki beşinci en büyük stabilcoin haline getirdi. TUSD’nin mevcut piyasa değeri 1.12 milyar dolar olup geçtiğimiz hafta %15’lik bir artış gösterdi.

Stablecoinler, ABD doları gibi istikrarlı bir varlığa sabitlenmiş dijital tokenlardır.

TUSD, kullanıcıların gerçek dünya varlıklarını tokenlaştırmasına olanak tanıyan blockchain tabanlı bir platform olan TrustToken tarafından çıkarılan bir ERC-20 stablecoindir.

Binance, geçtiğimiz yıl boyunca stabilcoin tekliflerini aktif olarak genişletti. Borsa halihazırda USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) dahil olmak üzere çeşitli sabit coinleri desteklemektedir.

İlgili Haber
Terra Classic (LUNC) İçin Yeni Bir Tehdit Ortaya Çıktı!

TUSD’nin stabilcoin serisine eklenmesi, Binance’in kullanıcılarına daha fazla seçenek sunma çabalarının bir parçası.

Binance yaptığı açıklamada, gelecekte daha fazla stabilcoin ortağıyla çalışmayı planladığını söyledi. Borsa, özellikle daha fazla kurumsal yatırımcı piyasaya girdikçe, stabilcoinlerin kripto para ekosisteminde giderek daha önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

TUSD’nin piyasa değerindeki son artış, kripto yatırımcıları arasında stabilcoinlere yönelik artan bir talep olduğunu gösteriyor. Binance’in sabit coinlere yönelik desteğinin devam etmesiyle birlikte, önümüzdeki aylarda bu alanda daha fazla gelişme görmemiz muhtemel.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları