Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Borsası Binance ile WazirX Arasında Gerginlik Artıyor: Yeni Bir Hamle...

Kripto Para Borsası Binance ile WazirX Arasında Gerginlik Artıyor: Yeni Bir Hamle Geldi!

Takip et

Bitcoin ve kripto para borsası Binance, iki firma arasındaki ilişkiler bozulduğu için artık kendisi ve WazirX arasındaki zincir dışı fon transferlerini desteklemeyecek.

Kripto Para Borsası Binance, WazirX ile Arasındaki Zincir Dışı Transfer Anlaşmasını Sonlandırıyor

Pazartesi günü duyurulan hamle 11 Ağustos’ta yürürlüğe girecek. Bu, WazirX ve Binance kullanıcılarının iki platformda kripto para yatırmak ve çekmek için zincir dışı fon transferi seçeneğini kullanamayacakları anlamına geliyor.

Zincir dışı işlemler bir blok zinciri ağının dışında gerçekleşir ve ödeme platformlarında kullanılana benzer bir mekanizma kullanılarak yürütülür.

Ancak Binance ve WazirX arasındaki zincir içi para yatırma ve çekme seçenekleri çalışmaya devam edecek.

Binance’in bu hamlesi, bir zamanlar satın aldığını duyurduğu Hindistanlı bir kripto borsası olan WazirX ile arasına mesafe koymaya devam ederken geldi. WazirX’in fonlarına geçen hafta Hintli yetkililer tarafından el konulmasının ardından Binance, satın alma işlemini hiçbir zaman tamamlamadığını söylemişti.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ ile WazirX Yönetimi Arasında Atışma: WazirX Kapatılacak Mı?

Hintli Yetkililer WazirX’in Varlıklarını Dondurmuştu

Cuma günü, mali suçları soruşturan bir kolluk kuvveti olan Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), WazirX’e ait 647 milyon rupi (yaklaşık 8 milyon dolar) değerindeki banka bakiyelerini dondurmuştu. Hintli yetkililer, Hindistan’da dijital para kredisi işinde olan Çinli kredi uygulamalarının kara para aklama faaliyetleriyle WazirX arasındaki bağlantıyı araştırıyor.

Hindistan İcra Müdürlüğü haberlerinin ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao ve WazirX kurucusu Nischal Shetty arasında WazirX’in kime ait olduğu konusunda kamuoyuna açık bir tartışma yaşandı.

Zhao, Binance’in WazirX’in sahibi olmadığını ve yalnızca WazirX’in belirli varlıklarını ve fikri mülkiyetini satın aldığını söyledi. Shetty ise WazirX’in sahibinin Binance olduğunu söyledi.

Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şunları söylemişti:

“Gerçek: Bu yılın Şubat ayında WazirX sistem kaynak kodunun, dağıtımının ve operasyonlarının devredilmesini istedik. Bu WazirX tarafından reddedildi. Binance kendi sistemleri üzerinde kontrol sahibi DEĞİLDİR. WazirX bizimle işbirliği yapmadı ve ED ile de işbirliği yapmıyor gibi görünüyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları