Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Binance'den Dava Sonrası İlk Açıklama: 'Beklenmedik Ve Hayal Kırıklığı!'

Kripto Para Borsası Binance’den Dava Sonrası İlk Açıklama: ‘Beklenmedik Ve Hayal Kırıklığı!’

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından kendisine karşı açılan son davaya yanıt verdi ve davayı “beklenmedik ve hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi.

Kripto Para Borsası Binance Dava Sonrası İlk Açıklamayı Yaptı

Dava haberinin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra yayınlanan bir açıklamada Binance, ABD de dahil olmak üzere uyum çabalarını iyileştirmek için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle birlikte çalıştığını kabul etti.

Ancak borsa, yürürlükteki tüm düzenlemelere uymaya kararlı olduğunu ve ABD’li kullanıcıların platformuna erişmemesini sağlamak için önemli kaynaklar harcadığını belirtti.

Binance’e göre, borsa son iki yılda uyum programlarına personel alımı, Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini iyileştirme ve kara para aklamayı önleme (AML) yeteneklerini geliştirmek için üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla ortaklık kurma dahil olmak üzere önemli yatırımlar yaptı.

Binance ayrıca, borsanın platformundaki yasadışı faaliyetleri tespit etmesine ve önlemesine yardımcı olan blockchain analitik firması Chainalysis de dahil olmak üzere uyum programlarını desteklemek için harici ortaklara 80 milyon dolar daha harcadığını açıkladı.

Bu çabalara rağmen CFTC’nin şikayeti, Binance’in kayıtsız bir türev borsası işleterek ve gerekli düzenlemelere uymadan ABD’li müşterilere alım satım hizmetleri sunarak federal yasaları ihlal ettiğini iddia ediyor.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD (CFTC) Binance ve CZ'ye Dava Açtı: Bitcoin ve Altcoinler Sert Tepki Verdi!

Binance, sahip olabilecekleri endişeleri gidermek için düzenleyicilerle birlikte çalışacağını ve dünyanın her yerindeki kullanıcıları için güvenli ve uyumlu bir platform sağlamaya kararlı olduğunu belirtti.

Binance’a açılan dava kripto piyasasında düşüşe neden olurken bu yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin (BTC) 27.000 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları