Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Coinbase Amerika'da Anket Yaptırdı! Sonuçlar Şaşırtıcı!

Kripto Para Borsası Coinbase Amerika’da Anket Yaptırdı! Sonuçlar Şaşırtıcı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika’nın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase tarafından yaptırılan yeni bir ankete göre 50 milyondan fazla Amerikalı kripto paralara sahip durumda. Bu da yetişkin nüfusun %20’sine denk geliyor. Kripto paralardaki düşüşe rağmen bu sayı bir yıldan uzun bir süredir sabit kaldı.

Amerika’da Kripto Para Kullanımı Zor Bir Yıla Rağmen İstikrarlı Devam Ediyor

Morning Consult tarafından Şubat ayında gerçekleştirilen ve 2.200 yetişkinin katıldığı ankete göre, Amerikalılar genel olarak küresel finans sistemini adaletsiz buluyor.

Katılımcıların %67’si sistemin “büyük değişikliklere ya da tamamen elden geçirilmeye” ihtiyacı olduğunu kabul ediyor.

Kripto varlıklarının alım satımını kolaylaştıran Coinbase, 100 milyonu aşan bir kullanıcı tabanına sahip. Geçen yıl şirket, 2021’deki 8.4 milyon ortalamaya oranla ayda ortalama 8.8 milyon işlem yapan kullanıcı bildirdi.

Anket, kripto sahipliğinin demografik ve siyasi grupları kapsadığını, Cumhuriyetçi ve Demokrat katılımcıların %18 ve %22’sinin dijital varlıklara sahip olduklarını söylediğini gösteriyor.

İlgili Haber
Ünlü Kripto Para Yöneticisi Hoffman: ''Bu Hata Ripple'a (XRP) Kaybettirecek!''

Sonuçlar ayrıca genç Amerikalıların eski nesillere kıyasla kriptoya daha fazla ilgi duyduğunu, Z kuşağı ve Y kuşağının hem mevcut kripto sahipliğinde hem de yakın gelecekte dijital varlık satın alma planlarında başı çektiğini gösterdi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong yaptığı açıklamada, “Amerikalılar finansal altyapının ekonominin geri kalanının gerisinde kaldığının farkındalar ve kriptoya güçlü bir ilgi duymaya devam ediyorlar” dedi.

Bu ilgi, 2021’den bu yana kripto para birimi fiyatlarındaki dramatik düşüşe ve ABD’li düzenleyicilerin sektöre yönelik baskılarına rağmen devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları