Borsa

Kripto Para Borsası FTX, 1 Milyar Dolarlık “Gelecek Fonunu” Duyurdu!

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan FTX, "Gelecek Fonu" adlı yeni girişimini açıkladı.

Kripto para borsası FTX’in hayırseverlik odaklı fonu olan FTX Foundation, kısa bir süre önce “Gelecek Fonu” adlı yeni girişimini duyurdu.

Yeni fon ile birlikte insanlığın geleceğini oluşturacak projeler üzerinde çalışan organizasyonların destekleneceği ifade edildi.

Desteklenecek projeler arasında yapay zeka geliştirilmesi, ekonomik büyüme, iyileştirilmiş güç ilişkileri ve yıkıcı güçteki biyolojik risklere karşı önlemler gibi temalar yer alıyor.

FTX “Gelecek Fonunu” Duyurdu

Kripto para borsası FTX, paylaştığı blog yazısında yeni yardım fonunu duyurdu. Söz konusu paylaşımda şirketin finansman sağlama konusunda ilgili olduğu 37 farklı alan açıklandı.

Alanlardan bazıları, “demografik düşüşü” ele almak ve alternatif oylama sistemleri geliştirmek gibi iddialı amaçlara sahip.

Bununla birlikte şirket, söz konusu listenin tam anlamıyla detaylı ve kesin olmadığını da belirtti.

Şirket, okuyucuları kendi fikirlerini göndermeleri konusunda teşvik etti ve bunların ilk finansman turunda ele alınabilmesi için başvuruların 21 Mart tarihinden önce gerçekleştirilmesi gerektiğini duyurdu.

Söz konusu fon bu yıl belirlenmiş projelere en az 100 milyon dolarlık destek dağıtmayı planlıyor.

Bununla birlikte şirket, yeterli sayıda fikrin kendilerini etkilemeyi başarırsa bu desteğin potansiyel olarak 1 milyar dolara kadar çıkabileceğini açıkladı.

Bu miktar, FTX’in son finansman turunda elde ettiği gelirin yaklaşık 2.5 katına tekabül ediyor.

Söz Konusu Fon Tamamen Yardım Amaçlı Değil

Buna rağmen söz konusu fonun tamamen hayır amaçlı dağıtılacağını söylemek de yanlış olur.

FTX, hem kar amacı gütmeyen kuruluşlara hem de kar amacı gütmeyen kuruluşlara yatırım yapacağını belirtiyor ve özellikle yılda 100 milyon doların üzerinde harcama yapabilecek “büyük ölçüde ölçeklenebilir projelere” ilgi duyuyor.

Teknoloji girişimleri bu tür ölçeklenebilir projelere örnek olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu