coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Thodex CEO'su Yarın Türkiye'ye Getirilecek! İddianamede Neler Var?

Kripto Para Borsası Thodex CEO’su Yarın Türkiye’ye Getirilecek! İddianamede Neler Var?

Faruk Fatih Özer için Türk adaletinin karşısında çıkma zamanı geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye’deki en büyük kripto para dolandırıcılık vakası olarak kayıtlara geçen Thodex olayında, CEO Faruk Fatih Özer için Türk adaletinin karşısında çıkma zamanı geldi.

Arnavutluk’ta yakalanan ve Türkiye’ye iadesine karar verilen Özer yarın Türkiye’ye getirilecek.

Thodex CEO’su Neyle Suçlanıyor?

Özer hakkında Türkiye’de hazırlanan iddianamede Özer ile birlikte 21 şüpheli ve 2027 mağdur bulunuyor. İddianamedeki bilgilere göre Thodex’in ortaya çıkardığı mağduriyetin maddi boyutu 356 milyon TL.

268 sayfadan oluşan iddianamede Özer’in ağabeyi Güven Özer ve Serap Özer de şüpheli olarak yer alıyor.

Şüphelilere suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçları yöneltildi.

Soruşturma kapsamında daha önce şüpheli olarak ifadesi alınan 61 kişi hakkında da kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti.

Thodex CEO’su Özer’in  8 mağdurun şikayetlerini geri çekmesi için 2 milyon lira ödeme yaptığı iddia edilmiş ancak bunların devamı gelmeden Özer yakalanmıştı.

İlgili Haber  Thodex İddianamesi Hazırlandı! Kaç Mağdur Var? Zarar Ne Kadar?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail