HaberlerXRP

Kripto Para Cüzdanı GateHub Hacklendi 10 Milyon Dolarlık XRP Çalındı

GateHub'ın hacklenmesiyle 10 milyon dolar değerinde XRP çalındı

Popüler kripto para cüzdan servislerinden olan GateHub, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada hackerlerin sistemlerine saldırı yaptıklarını ve 10 milyon dolar değerinde XRP çalındığı ifade etti.

Yaklaşık 100 tane cüzdanın etkilendiği saldırıda, hackerlerin API bağlantısı ile şifreli anahtarlara ulaştığı ve saldırıyı bu şekilde gerçekleştirdiği anlaşıldı. Olay ile ilgili açıklama yapan şirket yekilisi Thomas Silkjær:

1 Haziran tarihinde 201.000 adet XRP’nin çalındığını fark ettik ve konuyla ilgili hemen önlem aldık. Saldırının website üzerinden yapıldığını tahmin ediyoruz.

Sonuç olarak yaklaşık 23 milyon XRP’nin çalındığı açıklaması yapan GateHub, 10 milyon dolar değerinde zararın olduğu ve birçok XRP’nin çoğu borsada çoktan aklandığını ifade etti.

Mağduriyetlerin giderilmesi hakkında henüz bir açıklama yapmayan şirket ilerleyen günlerde açıklama yapacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu