binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Detektifi Uyardı: "Bu Kripto Para Platformları Dolandırıcı, Derhal Paranızı Çekin"

Kripto Para Detektifi Uyardı: “Bu Kripto Para Platformları Dolandırıcı, Derhal Paranızı Çekin”

Kripto para detektifi ZachXBT, bir kripto platformunun daha önce dolandırıcılık yapan bir ekip tarafından kurulduğunu bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü bir on-chain dedektifi olan ZachXBT, Base ağındaki ZebraDAO isimli proje hakkında bir uyarı yayınladı. ZebraDAO’nun arkasındaki ekibin, Blast’ta başlatılan yeni bir proje olan Leaper Finance’in arkasındaki dolandırıcılarla aynı olabileceğinden şüpheleniyor.

Platform şu anda 311.000 dolarlık Toplam Kilitli Değer (TVL) ile çevrimiçi durumda. ZachXBT, protokole para yatıran kullanıcıları varlıklarını derhal geri çekmeye çağırdı.

Daha önce ZachXBT, Magnate, Kokomo, Lendora, Solfire gibi web sitelerinden on milyonlarca dolar çalan dolandırıcılık ekibinin yeni projesi Leaper Finance’in Blast’a yerleştirildiğini bildirmişti. Geçen hafta dolandırıcılık çetesi, önceki dolandırıcılıklardan aklanan yaklaşık 1 milyon dolarlık fonla Blast’ta bir adrese fon sağladı ve kullanıcıları yemlemek için likidite sağlamaya başladı.

İlgili Haber  Dev Kripto Para Balinası, Dünkü Çöküş Sırasında Bu Üç Altcoinin Tamamını Elinden Çıkardı!

ZachXBT, dolandırıcılık ekibinin bir süre içinde TVL’sini bir milyon doların üzerine çıkardığını, ardından protokole yatırılan tüm kullanıcı fonlarını çaldığını, KYC belgelerini taklit ettiğini ve düşük seviyeli denetim şirketlerini kullandığını belirtti.

Şu anda, dolandırıcılık ekibi Base, Solana, Scroll, Optimism, Arbitrum, Ethereum, Avalanche ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla kripto para ağında dolandırıcılık başlatmış durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail