Kripto Para

Kripto Para Fonları Ocak Ayından Bu Yana En Kötü Haftasını Geçirdi: Hangi Altcoinler Güçlü Kaldı?

Kripto para fonları yılın en kötü ikinci haftasını geçirirken bazı altcoinlerin gösterdiği güçlü duruş dikkatlerden kaçmadı.

CoinShares’in paylaştığı verilere göre, yatırımcıların paralarını çekmesiyle birlikte Bitcoin ve Ethereum kripto para fonları geçtiğimiz hafta Ocak ayından bu yana en büyük net çıkışlarını yaşadı.

Kripto Para Fonlarından Toplam 134 Milyon Dolarlık Çıkış Yaşandı

134 milyon dolarlık net çıkış ile birlikte bu alanda yılın en kötü ikinci haftası geçirilmiş oldu. Dijital varlık yatırım fonları son iki haftadır art arda büyük net girişler yaşamasının ardından böylelikle keskin bir dönüş gerçekleştirdi.

Fon çıkışı yaşanan ürünlerin başında 131.8 milyon dolar ile Bitcoin ürünleri geldi. Bitcoin fiyatının düşüşüyle kar elde edilen short BTC yatırım ürünleri ise 2 milyon dolar ile şimdiye kadarki en büyük net fon girişini kaydetti.

Son düşüş öncesinde Bitcoin fiyatının Nisan başında yalnızca iki hafta içerisinde 38.000 dolardan 48.000 dolara çıkmasıyla birlikte fon akışlarında pozitif hava hakimdi.

Raporda konuyla ilgili şu açıklamalar yer aldı:

“Geçtiğimiz hafta yaşanan fiyat yükselişi nedeniyle yatırımcıların kar satışı yapma istekleri artmış olabilir. Günlük işlem hacimlerinin (2.3 milyar dolar) ortalamadan düşük kalması ise yatırımcılar arasında çok büyük bir stres bulunmadığına dair ipucu veriyor.”

Ethereum odaklı fonlarda yaşanan 15.3 milyon dolarlık net çıkış ile birlikte yılın başından bu yana Ethereum için fon çıkışları 126 milyon dolara ulaştı.

Altcoin Fonları Düşüşe Direniyor

Bununla birlikte Ethereum dışındaki altcoin fonları ile çok varlıklı fonlar ise kayıplara direnç gösterdi ve sırasıyla 6 milyon dolar ve 5 milyon dolar net fon girişi gördü.

Varlık varlık inceleyecek olursak Solana’nın (SOL) 3.7 milyon dolarlık net fon girişi ile beraber altcoinlere liderlik ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz hafta ise SOL 8.2 milyon dolarlık bir fon girişi performansı göstermişti.

Kripto para fonlarına yapılan giriş çıkışları gösteren tablo.

Cardano (ADA) odaklı fonlar toplamda 1 milyon dolarlık net giriş kaydederken Litecoin fonlarına da 600.000 dolarlık net fon girişi oldu.

Varlık çıkışları genel olarak hem Avrupalı hem de Amerikalı fonlardan gerçekleşse de Amerikalı fonlar çıkışların %61’ini oluşturdu.

Blockchain bağlantılı hisse senetlerini yöneten yatırım ürünleri ise güçlü kalmayı sürdürdü ve 32 milyon dolarlık varlık girişi gördü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu