HaberlerKripto Para

Kripto Para Fonlarına Net Giriş Yeşil Bölgede: Bitcoin, Ethereum ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

CoinShares, haftalık kripto para fon raporunu yayınladı. Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde durum nasıl görünüyor?

Dijital varlık yöneticisi ve kripto yatırım araçları sağlayıcısı CoinShares, geçtiğimiz hafta kripto para piyasasına yaşanan net fon akışına dair haftalık raporunu yayınladı.

Kripto Para Fonlarına Haftalık Net 100 Milyon Dolar Girişi Yaşandı

Rapora göre dijital varlık yatırım ürünleri, 3 Haziran ile biten haftada toplamda net 100 milyon dolarlık giriş yaşadı.

Bitcoin (BTC) net pozitif giriş kaydederken, Ethereum (ETH) gerileme yaşamaya devam etti. Ethereum fonları üst üste dokuzuncu hafta net çıkış kaydetti. CoinShares konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ethereum, haftalık 32 milyon dolarlık net fon çıkışıyla birlikte zor günler geçirmeye devam ediyor. Ethereum’un 9 hafta üst üste çıkış yaşaması, olumsuz yatırımcı duyarlılığının sürdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, çıkışların başladığı 2021 yılının Aralık ayından bu yana, yönetim altındaki Ethereum varlığı düşüşü yalnızca %7 ile sınırlı kaldı.”

Analistlere göre bu durum, ETH yatırımcılarının tokene olan güvenini kaybettiğine işaret ediyor olabilir. CoinShares, önceki haftaki raporunda yatırımcıların Ethereum yerine diğer altcoinleri tercih ettiğini belirtmişti.

Kripto fonlarına yaşanan net girişi gösteren haftalık grafik.

Ethereum (ETH) Pazar Hakimiyeti Daralıyor

Bilindiği üzere ETH, bu yıl yaşanan piyasa düşüşünden zarar gören kripto paralar arasında yer almıştı. ETH’nin piyasa hakimiyeti sürekli olarak daralıyor ve bu yazının yazıldığı anlarda %18 seviyesinin altında bulunuyor. Öte yandan, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise yükselişine devam ediyor.

Bu durum, sıkıntılı dönemlerde ve ayı piyasası koşullarında yatırımcıların Bitcoin’i Ethereum’a kıyasla genellikle güvenli bir liman olarak gördüklerini göstermektedir. CoinShares’in yayınladığı raporda Bitcoin’in geçtiğimiz hafta net fon girişi yaşadığı bildirildi:

“Bitcoin geçen hafta toplam 126 milyon ABD doları tutarında giriş gördü ve yılbaşından bugüne kadar toplam girişleri 506 milyon ABD doları ile yarım milyar dolar barajını aştı.”

Bununla birlikte raporda, Solana ve XRP fonlarına oldukça düşük de olsa pozitif bir fon akışı olduğu görüldü. Birden fazla altcoini takip eden fonlara ise 4.3 milyon dolar net fon girişi gerçekleşti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu