Kripto HaberleriBorsaBinance CEO'su Stablecoin'e değindi

Binance CEO’su Stablecoin’e değindi

Takip et

Kripto para borsalarında önemli bir yeri bulunan Binance’in CEO’su, yeni geliştirilmiş bir stablecoin hakkında önemli bir ipucu verdi. Changpeng Zhao, Twitter üzerinden kendisine ulaşarak stablecoin‘i başlatmasını isteyen bir kullanıcıya, “sen ne istediğini biliyormusun” şeklinde cevap verdi. Stablecoinler hakkında biraz bilgi vermek gerekirse Stablecoinler’in bir kısmının matematikle desteklendiği, diğerlerinin ise farklı kripto paralarla desteklendiği görülüyor. Zamanla büyüdüğü görünen Stablecoin sınıfı, sonrasında para birimleri ile sabitleniyor.

Stablecoinlerin Geliştirilmesi Sonrası Yaşananlar

Kripto para piyasaları kendilerine ait olacak Stablecoinlerini geliştirmeye başladılar. Coinbase bu alanda en büyük adımı atarken, 2018 Ekim ayında Circle ile işbirliği yaparak, USD Coin’i piyasaya çıkardı. Çıkardığı yeni kripto parayı ABD doları ile eşdeğer hale getirdi. Aynı şekilde New York’ta kurulmuş olan Gemini, 2017 Eylül ayında Gemini Dollar adını verdiği stablecoini piyasaya çıkardı.

İlginç olan bilgi ise yeni stablecoinlerin piyasaya çıkma döneminde, önemli bir yeri olan stablecoin Tether’in, ABD doları tarafından desteklenmediği bilgisinin ortaya çıkması oluşturdu. Geçtiğimiz gün açılan mahkemede New York savcısı, Bitfinex ve Tether’i önemli bir durumu saklamakla suçladı. Bu resmi dosyaya göre, Tether’i kullanma yetkisi taşıyan Bitfinex, müşterilere ait olan fonları kötüye kullanmıştı. Borsa etmiş olduğu 850 milyon dolarlık zararı ödemek için Tether için ayrılan nakdi kullandı. Tether “bu iddiların asılsız olduğunu ve kötü niyetli kişilerce yazılmış ve yalan ifadelerle dolu” şeklinde açıklama yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları