Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Piyasalarında Aşırı Korku Hakim! Korkuyu Satın Almalı Mıyız?

Kripto Para Piyasalarında Aşırı Korku Hakim! Korkuyu Satın Almalı Mıyız?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cuma günü küresel piyasalarında etkisiyle Bitcoin’in 53500$’a kadar gerilediğini gördük. Bitcoin’deki geri çekilme pek çok altcoindeki kazançları silerken, Metaverse odaklı projelerin hızlıca toparlandığını gözlemliyoruz.

Ancak Bitcoin’in yükselmekte zorlanması yatırımcıların risk iştahını düşürüyor. Risk iştahının düşmesi ve araya hafta sonunun girmesi ile hacimlerin iyice azaldığını gözlemliyoruz.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 21  puan olarak hesaplandı.

Kripto para piyasalarında son yaşanan düşüşlerle birlikte aşırı korku hali hakimken, uzmanlar tarihsel olarak bu seviyelerin iyi bir alım yeri olabileceğini ifade ediyor. Bu noktada 50.000$’a kadar yaşanacak geri çekilmeler yeni giriş için stoplu olarak değerlendirilebilir.

“Korkuyu satın al, açgözlülüğü sat” ilkesiyle hareket eden yatırımcılar yine haklı çıkacak mı? bunu zaman gösterecek.

Geçmiş verilere baktığımızda Nisan’daki Bitcoin çöküşü sonrası korkunun 10 puana kadar gerilediğini ve herkesin çekimser olduğu bir noktada marketin yükselişe geçtiğini gözlemliyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Naimtr

Korku salanlan haberler nakitte bekleyenler için gerekli sanırım.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları