binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Piyasası Bu Davaları Takip Ediyor: İşte 8 Kripto Davasında Son...

Kripto Para Piyasası Bu Davaları Takip Ediyor: İşte 8 Kripto Davasında Son Gelişmeler ve Bilinmesi Gerekenler

Kripto para piyasası son zamanlarda çok sayıda dava ile çalkalanıyor. İşte takip edilmesi gereken son gelişmeler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain Derneği avukatı Marisa Tashman Coppel kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, kripto davalarındaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. İşte kripto para dünyasını etkileyen önemli davaların ve mevcut durumlarının bir özeti.

SEC vs. Coinbase

Geçtiğimiz hafta mahkeme, Coinbase’in iddialara ilişkin karar talebini kısmen kabul ederek SEC’in Coinbase Cüzdan’ın kayıtsız bir aracı olarak işlev gördüğü iddiasını reddetti. Avukata göre bu, DeFi ve eşler arası teknoloji üzerinde çalışan geliştiriciler için önemli bir başarı. Mahkeme, Coinbase’in SEC’in iddialarının geri kalanına ilişkin talebini reddetti; bu da, özet kararla ilgili bir karardan önce gerçeklerin ortaya çıkacağı keşif sürecine geçebilecekleri anlamına geliyor.

Custodia Bank vs. FED

Mahkeme ne yazık ki Cuma günü Custodia Bank’ın özet karar talebini reddetti ve Custodia’nın Kansas City FED ve Federal Rezerv Kurulu aleyhindeki iddialarını düşürdü. Custodia ilk olarak Kansas City FED’in ana hesap başvurusunu reddetmesinin ardından dava açmış ve Kurul ile Kansas City Fed arasındaki koordinasyona ilişkin şüpheli gerçekleri ortaya koymuştu. Temyize gidilmesi mümkün olabilir.

CFTC vs. KuCoin

26 Mart’ta CFTC, KuCoin’e karşı bir dava açtı. Dava dilekçesinde KuCoin’in ETH de dahil olmak üzere dijital varlık emtialarını içeren işlemlere aracılık etmek üzere çeşitli işlevleri hukuka aykırı bir şekilde yerine getirdiği iddia ediliyor. Bu iddia, önceki CFTC açıklamalarını yineliyor ve SEC ile CFTC arasında devam eden yargı yetkisi savaşının en son bölümü.

Beba Collection & DeFi Education Fund vs. SEC ve LEJILEX vs. SEC

25 Mart’ta DeFi Education Fund ve Beba Collection, SEC’in dijital varlıklar üzerindeki yetki iddiasına meydan okuyarak SEC’e dava açtı. Benzer şekilde, LEJILEX ve Crypto Freedom Alliance of Texas, özellikle ikincil piyasa işlemlerine odaklanan dijital varlıklar düzenlemesine itiraz etmek için SEC’e dava açtı.

İlgili Haber  Milyarder Yatırımcı Cathie Wood, Bitcoin'in Neden Yükseldiğini Açıkladı

SEC vs. Debt Box

18 Mart’ta SEC vs. Debt Box davasında SEC avukatları geçici yasaklama emri (TRO) almaya çalışırken yargı sürecini kötüye kullandıkları için cezalandırıldı. Mahkeme SEC’in kötü niyetli davrandığını ve mahkemeyi yanılttığını tespit etti.

MFA vs. SEC

Yine ayın 18’inde, Managed Funds Association (MFA), diğer birkaç kuruluşun da katılımıyla, Teksas’ın Kuzey Bölgesi’nde SEC’in yakın zamanda nihai hale getirdiği ve “dealer” tanımını önemli ölçüde genişleten “Dealer Rule”un iptal edilmesi için bir dava açtı. MFA’nın davası, kuralın hedge fonlar üzerindeki etkisine odaklanıyor.

ShapeShift

5 Mart’ta ShapeShift, kayıtsız bir aracı kurum olarak faaliyet gösterdikleri iddiaları üzerine SEC ile bir uzlaşmaya vardı. ShapeShift, iddialara yol açan tüm davranışları durdurmayı ve 275.000 dolar ceza ödemeyi kabul etti.

Genesis

Son olarak Genesis, Gemini Earn programıyla ilgili olarak SEC ile 21 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail