blank
BitcoinEthereum

Kripto Para Piyasası Küllerinden Yeniden Doğdu: İşte Son Gelişmeler

Bitcoin'in 52.000 doları geçmesi, sektörü yeşillendirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yatırımcılara korku dolu 3 gün yaşattıktan sonra yeniden can simidi hattına ulaştı.

Bitcoin fiyatı neredeyse 15.000 dolarlık kayıptan sonra 25 Nisan gecesi itibarıyla 50.000 doların üzerinde kalmayı seçti.

BTC fiyatı basın saati itibarıyla 52.000 doların üzerinde bulunuyor ve kritik iki desteği arkasına almış durumda. Bu yükseliş senaryosu ise tahmin edilebileceği gibi altcoinleri de canlandırdı.

Ethereum Ağı, Yükselişe Önderlik Ediyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimine bakıldığında piyasanın tamamen yeşile döndüğü görülüyor. Uniswap (UNI) %15 oranındaki yükselişi ile altcoinlere önderlik ederken %11 ile Ethereum, %7,7 ile Binance Coin ve %7,3 ile Polkadot diğer sıraları doldurmuş durumda.

Ethereum ve Uniswap fiyatlarında görülen bu artışın sebebi ise işlem ücretlerindeki düşüş olabilir. Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin çok yüksek olması nedeniyle rakip ağlara geçiş yapan kullanıcılar artık rahatlıkla alım satım yapabilir gibi gözüküyor.

Uniswap’in V3 güncellemesine ek olarak Ethereum ağındaki blokların boyutunun %20 arttırılması da bu konuda bir hayli etkili oldu.

Buna ek olarak Bitcoin’in piyasa hakimiyeti uzun süreden sonra 50 seviyesinin altına indi ve ETH ile diğer altcoinler bu durumdan da faydalanmakta.

Uzmanlara göre ise altcoin sezonu tam olarak bu şartlarda bitmiş sayılamaz. ETH fiyatı için 5.000 dolar tahminlerinin yapıldığı şu günlerde Bitcoin’in yatay seyretmesi, beklenen rekorun gelmesini sağlayabilir.

Bitcoin için en önemli direnç noktaları sırasıyla 52.000 ve 55.000 dolar seviyeleri olurken bu seviyelerin üzerinde tutunması ve günlük kapanışlar yapması piyasadaki tedirginliği büyük ölçüde giderebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu