coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizKripto Para Piyasasındaki Düşüşlerin Sebebi Belli Olmuş Olabilir: CryptoQuant Açıkladı

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşlerin Sebebi Belli Olmuş Olabilir: CryptoQuant Açıkladı

CryptoQuant verilerine göre kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan düşüşlerin ana nedeni bu olabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son iki hafta içinde uzun vadeli Bitcoin sahipleri ve madenciler en büyük BTC satıcıları olarak ortaya çıktı. On-chain analiz firması CryptoQuant tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu gruplar yeni talep konusunda çok az belirti gösteriyor.

CryptoQuant’ın Bitcoin cüzdanlarını takibi sonucunda, herhangi bir tokenin büyük sahiplerini tanımlamak için kullanılan bir terim olan balinaların son iki hafta içinde 1.2 milyar doların üzerinde BTC’yi elden çıkardığı ortaya çıktı. Satışlar muhtemelen açık piyasa yerine aracılar vasıtasıyla gerçekleştirildi.

Raporda, “Traderlar hala Bitcoin varlıklarını artırmıyor ve büyük cüzdanlarından (balinalar) talep büyümesi hala güçlü değil” deniyor. Ayrıca, stablecoin likiditesinin yavaşlamaya devam ettiği ve Kasım 2023’ten bu yana en yavaş hızda büyüdüğü vurgulanıyor.

İlgili Haber  Büyük Kripto Hedge Fonundan Açıklama: Piyasaya 1 Milyar Dolarlık Sermaye Enjekte Etmeye Hazırlanıyorlar

İlginç bir şekilde, bu traderlar BTC fiyatının Mayıs ayı sonlarında 70.000 doların üzerine çıkmasından bu yana varlıklarını azaltıyor. Bu eğilim CryptoQuant tarafından takip edilen azalan Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) yaş bantlarına da yansıdı.

Bitcoin işlemlerinden elde edilen harcanmamış çıktı olan UTXO, her Bitcoin işleminde oluşturuluyor. Yatırımcılar bunu önceki, mevcut ve gelecek piyasa döngülerindeki alış ve satış modellerini izlemek için kullanıyor. UTXO yaşında bir düşüş tipik olarak Bitcoin aktivitesinde bir artışa işaret ediyor ve daha fazla satış anlamına geliyor. Tersine, bir yükseliş piyasada tutmanın arttığını gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları