Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Piyasasındaki Son Düşüşte Milyonlarca Dolar Buharlaştı! İşte Tam Rakam!

Kripto Para Piyasasındaki Son Düşüşte Milyonlarca Dolar Buharlaştı! İşte Tam Rakam!

Takip et

Piyasada devam eden satış dalgası, son 24 saat içinde kaldıraç kullanan kripto para yatırımcıları için yaklaşık 149 milyon dolarlık likidasyona yol açtı.

Kripto Para Piyasası Tasfiyelerinde 149 Milyon Dolar Kaybedildi

Elde edilen verilerine göre, 58.200 yatırımcı tasfiye edildi ve borsaların çoğunda uzun vadeli yatırımcılar zarara uğradı.

Salı günü erken saatlerde Bitcoin ve diğer kripto paralar sert bir düşüş yaşamadan önce yükselişe geçti.

Piyasa değerine göre en büyük dijital para Salı günü bir noktada %7‘den fazla yükselerek 20.385 dolara ulaştı. Ancak, kazançlar geçici oldu ve düşüşler bugünün erken saatlerine kadar devam etti.

Bitcoin’in yükselişi ve düşüşü, yatırımcıların aylardır her türden varlık piyasasının başına bela olan enflasyon ve resesyon korkuları nedeniyle meydana geldi.

Yatırımcılar ayrıca FED Başkanı Jerome Powell’ın kripto düzenlemelerine ilişkin konuşmasını da değerlendirdi.

Powell’a göre, reel ekonomi üzerindeki sınırlı etkisi ışığında, merkezi olmayan finans (DeFi) düzenlemesinin dikkatli bir şekilde yürütülmesi gerekiyor.

İlgili Haber
John Bollinger Bu Altcoinde Düşüş Bekliyor!

Yeniden kritik 20 bin dolar seviyesinin altına gerileyen Bitcoin, kısa vadeli yatırımcılar için ciddi bir kayba neden oldu.

Bununla birlikte, uzun vadeli yatırımcılar, coinlerini kullanma konusundaki isteksizliklerini vurgulayarak kararlı olmaya devam ediyor.

Bu durum, Bitcoin piyasasındaki dalgalanmaların çoğunun kısa vadeli yatırımcı sınıfıyla ilişkili olduğunu gösteriyor.

BTC fiyatı Haziran ayındaki 17.5 bin dolar seviyesinin altına düşerse, mevcut konsolidasyon bölgesindeki yüksek arz yoğunluğu nedeniyle güçlü desteğin kırılma ihtimali devam edecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları