HaberlerKripto Para

Kripto Para Platformu Nexo Faiz Uygulamasını Durdurdu!

Nexo, ABD müşterileri için mevduat faiz uygulamasını durdurduğunu açıkladı.

Kripto para borç verme platformu Nexo, ABD müşterilerinden gelen yeni mevduatlara faiz ödemeyi durduracağını açıkladı.

Bu ayın başlarında SEC, yasadışı yüksek faiz getirili kripto ürünleri sunma ile suçlanan kripto para borç verme platformu BlockFi’ye 100 milyon dolarlık ceza vermişti.

Bu cezanın ardından BlockFi, Amerikalılara faiz getiren ürünler sunmayı tamamen durdurmaya karar vermişti.

İlgili Haber
Kripto Para Şirketi BlockFi, SEC'e 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek!

BlockFi kararından sonra herhangi bir soruşturma yada ceza ile karşı karşıya kalmadan harekete geçen Nexo, müşterilerine bu konuda bir e-posta attı.

Nexo, açıklamasında “Yeni açıklanan yasalara uymak için ABD’deki Faiz Kazanma Ürününde gönüllü olarak değişiklikler uyguladığını” ve politika değişikliğinin hem mevcut hesapları hem de yeni hesapları etkilediğini söyledi.

“Bugünden sonra Nexo Cüzdanlarınıza yapılan yüklemeler, Faiz Kazanma Ürününün yeniden yapılandırılması ve yakın zamanda alınan kılavuza göre ilgili düzenleyici kurumlara kayıt işlemi tamamlanana kadar faiz kazanmayacaktır.

Şu anda platformda faiz kazanan Nexo’nun kayıtlı müşterileri, bunu yalnızca mevcut dijital varlık bakiyelerinde yapmaya devam edecek.”

Yani Nexo’nun şu anki ABD’li müşterileri yeni mevduatlardan faiz kazanamayacaklar, sadece mevcut dijital varlık bakiyelerinden kazanmaya devam edebilecekler.

Ayrıca Nexo’nun bu değişikliği sadece ABD müşterileri için geçerli, bu bağlamda ABD dışındaki müşteriler bu değişiklikten etkilenmeyecek.

Nexo açıklamasının sonunda, menkul kıymetler yasalarına uygun yeni değişiklikler yapmayı planladığını da ekledi.

Bu bağlamda ABD müşterileri için duyurulan değişiklikler “Faiz Kazanç Ürününün yeniden yapılandırılması ve ilgili düzenleyici kurumlarla kayıt süreci tamamlanana kadar” geçerli olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu