fbpx
HaberlerKripto Para

Asya, Kripto Para Reklam Yasağı İçin Dava Açıyor!

Son haftalarda yayılan haberler ile yeni bir kararın alındığını hepimiz öğrenmiştik. Kripto para reklamlarına Google, Twitter, Yandex, Facebook ve Snapchat gibi önemli uygulamalardan yasak gelmişti. Bu kararın ardından Asya ülkelerinden Çin, Rusya ve Güney Kore kripto para reklam yasağı karşısında dava açmaya karar vermiş durumda.

Kripto Para Reklam Yasağı Neden Verilmişti?

Ocak ayının bitimi ile önemli sosyal medya araçları başta olmak üzere Google da dahil birçok platform üzerinden ICO ve token satışlarının yapıldığına dair ortaya çıkarılan reklamlar kaldırıldı ve yeniden yayınlanması da yasaklandı. Bunun sebebinin reklamların yanıltıcı ve aldatıcı bir içeriğe sahip olması olarak açıklandı.

Büyük sosyal medya CEO’larına önemli Asya ülkeleri de bu karar sonrasında karşı savunma davası açmak istiyor. Dava açacak olan derneklerden bazıları şunlar: Kore Girişim Topluluğu, Rusya Kripto Para ve Blockchain Topluluğu ve Çin Kripto Para Yatırımcıları Birliği.

Moskova’da Resmi Bir Açıklama Yapıldı

Herkes bu haberin doğruluğunu sorgularken 27-28 Mart tarihlerinde Moskova’da yapılan Blockchain RF-2018 konferansında beklenen açıklama yapıldı. Rusya Kripto Para ve Blockchain Topluluğu Başkanı Yury Pripachkin şu açıklamayı yaptı:

“Bu dört şirket kripto para piyasasını manipüle etmek için tekel güçlerini kullanarak anlaştıklarına inanıyoruz. Bu şirketler son aylarda piyasada önemli düşüşlere sebep oldu.”

Davanın maddi durumunun desteklenmesi için de yardım fonlarının açılacağını bildirdiler.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı