Altcoin

Kripto Para Sektöründe Bugünün Kanlı Olayı Belli Oldu: Kayıp Milyonlar!

Visor Finance, saldırıya uğrayan son platform oldu.

Kripto para piyasası bugün lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükselişi ile nispeten yeşil bir gün geçirdi.

Bitcoin’in 48.000 dolar üzerine çıkması bütün piyasayı beraberinde yukarı çekse de spesifik bir kripto para birimi için durum ne yazık ki beklendiği gibi olmadı.

Visor Finance, Hacklendi

DeFi projeleri arasında devam eden “hacklenme yarışına” son katılan Visor Finance oldu.

Ethereum ağı tabanlı DeFi protokolü, yaşadığı saldırı sonrasında milyonlarca dolarlık kayıp yaşadı.

Visor Finance ekibi tarafından yapılan açıklamada kaybın 8 milyon doların üzerinde olduğu belirtildi.

Saldırganın ise fonları bir likidite havuzundan devamlı olarak çekmesini sağlayan bir yazılım hatasından faydalandığı belirtilmekte. Ekip, VISR fiyatı %95 çakıldıktan sonra token değişim duyurusunda bulundu.

Visor Finance ekibi bunu bugün TSİ 18:00 itibarıyla duyursa da Rekt gibi popüler Twitter hesapları durumu saatler öncesinden duyurmuştu.

Visor Finance ekibi de bu açıktan haberdar olduklarını vurgulayıp, VISR token yerine yatırımcıların zararını telafi edecek bir token değişim programı uygulayacaklarını belirtti.

Şu an Visor Finance’in hiçbir kullanıcısının riskte olmadığını belirten ekip, topluluğu yatıştırma konusunda ise iyi bir iş çıkarmış gibi gözükmüyor.

Certik isimli güvenlik firması tarafından akıllı kontratları denetlenen Visor Finance’in hacklenmesi hiç şaşırtıcı değil.

Certik‘in denetlediği birçok başka DeFi projesi de kısa süre önce saldırıya uğramış ve denetim firmasının güvenilirliği sorgulanmıştı.

İlgili Haber
Badger DAO Protokolünde 100 Milyon Dolarlık Hack!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu