Altcoin

Kripto Para Sektöründeki “Büyük Proje” Yalan Mıydı? Ünlü Sanatçı Eleştirilerin Hedefinde!

AKON CITY, yalan mıydı?

Dünyanın en ünlü sanatçılarından olan Akon, 2018 yılında kripto para sektöründe kendine has ayrı bir popülerlik elde etti.

Akon, Senegal’in başkenti Dakar içerisinde tamamen kripto paraların ve blockchain teknolojisinin kullanıldığı bir şehir inşa etmek istediğini belirtti ve bunun için arazi tahsisi bile yapıldı.

Senegal asıllı Amerikalı şarkıcı, son günlerde ise bu projenin yalan olduğu iddiaları ile eleştirilmekte.

Akon Şehri, Yalan mı?

Ugandalı yazar Charles Onyango-Obbo, Akon’un “ilk temel taşını” koyduğu günün üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen arazide hiçbir şeyin yapılmadığını belirtti.

Söz konusu taşın da orada öylece durduğu ve binlerce dönümlük arazinin hala boş bir şekilde bırakıldığı görülüyor. Bazıları ise projeye tamamen dolandırıcılık yaftasını yapıştırmakta ve Akon’un zaten hiçbir şey yapmayacağını iddia etmekte.

Senegal hükümetinden bu araziyi bedava alan ve yaptığı sosyal medya paylaşımları ile beraber bunu kolaylıkla başaran Akon ise iddialara henüz yanıt vermedi.

Twitter üzerinde bazıları Akon’un dolandırıcılık yaptığını ve hem hükümetten hem kullanıcılardan para topladığını iddia etse de Akon’un bu projeyi gerçekleştireceğine inananlar da yok değil.

Jules Thiamane isimli Senegalli turizmci de konu hakkında yaptığı açıklamada kendilerine Akon tarafından çok fazla söz verildiğini ancak hiçbir şeyin yapılmadığını belirtti.

Akon’un bu şehir için 6 milyar dolarlık bütçe istediği ancak Senegal hükümetinin 2020 yılındaki toplam bütçesinin bile 7,5 milyar dolar olduğu biliniyor. Buna rağmen proje için şimdiden 4 milyar dolar toplandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Raşit

Bitcinin yükselmesini bekliyordur


Başa dön tuşu