Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Sektörüne Akın Var: Bankalar Harekete Geçti!

Kripto Para Sektörüne Akın Var: Bankalar Harekete Geçti!

Takip et

ABD’nin önde gelen bankaları bir zamanlar kripto para sektörüne oldukça eleştirel yaklaşırken şimdi durumun tamamen değiştiği görülmekte.

ABD’nin önde gelen bankaları, LinkedIn raporuna göre kripto para sektöründeki yetenekleri kendisine çekebilmek için ciddi bir çaba ve para harcamakta.

Bloomberg tarafından da aktarılan bilgilere göre, finans kurumları kripto para yeteneklerini avlamak için milyonlarca dolar ödemeye hazır.

Johnson Associates tarafından aktarılan bilgilere göre kripto para ile ilgili işlerde maaşların normal işlere kıyasla %20 ila %30 arasında daha fazla olduğu vurgulanıyor. Bankaların ilgili bölümlerinde çalışanların kendileri ile aynı kademede olanlara kıyasla bile kripto para bilgisi sayesinde %30 daha fazla maaş aldığı belirtilmekte.

Kripto Para Sektörü, Her Anlamda Para Basıyor!

Araştırma şirketi Revelio Labs da Goldman Sachs, Wells Fargo, Fidelity ve JPMorgan Chase gibi bankaların kripto paralarla ilgili 287 iş ilanına baktı ve durumun benzer olduğu sonucuna vardı.

Revelio, kripto para ile ilgili uzmanlığa sahip olanların iş arkadaşlarından ve ortalamadan daha fazla maaş aldığını vurgulamakta. LinkedIN üzerinde Ekim ayında kripto para ve blockchain ile ilgili iş ilanlarının sayısı da %615 arttı ve bunun Ağustos ayına göre böyle bir artış yaşaması kesinlikle rekor olarak görülmekte.

Türkiye’de de kripto para sektörüne yönelik girişimlerin sayısı artıyor ve şirketler artık kalifiye kripto para sektörü odaklı çalışan bulmakta zorlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları