AltcoinHaberlerKripto Para

Kripto Para Sektörünü Gün Gün İfşa Edecek! Yatırımcıya Nasıl Tepeden Mal Boşalttılar?

Kripto para sektörünü şok eden iddialar gündemde.

Bugün kripto para yatırımcıları enteresan bir paylaşımla karşılaştı.

Twitter’da @adyingnobody isimli kullanıcı “sevgili kripto” başlığıyla bir yazı yayınlayarak yakında kripto para sektöründeki önemli isimleri ve karıştıkları suçları açıklayacağını söyledi.

İddiaya göre Telegram’daki bir güvenlik açığı sayesinde bireysel bir kullanıcının ve Telegram gruplarına gönderdiği son mesajlarına erişebildiğini ve bunları 3 yıldır depoladığını iddia eden kişi şunları söyledi:

“Üç yıl önce, bir meslektaşım Telegram’da bir güvenlik açığı keşfetti. Bundan yararlanarak herhangi bir telegram grubuna girmeden bireysel bir kullanıcının gruba gönderdiği mesajlara erişebiliyordum.

Ekim 2019 ile Mayıs 2022 arasında tüm mesajları topladım ve sakladım. Hedeflenen kişilerle herhangi bir Telegram grubuna gönderilen her mesajı indiren bir komut dosyası yazdım. Hedeflenen kişiler arasında influencerlar ve büyük yatırımcılar vardı.

Onlar farkında olmasa da kendimi pek çok VC (Risk sermayesi şirketi) grubuna dahil ettim ve onlar zengin olunca ben de oldum.

Geliştirici gibi davranan sanatçılar, sanatçı gibi davranan geliştiriciler. Zengin gibi davrananlar, fakir gibi davrananlar, olmadığınız biri gibi davrananlar, bunların hepsine şahit oldum.”

Öte yandan Telegram cephesinden yapılan açıklamada, bu tür bir güvenlik açığının gerçeği yansıtmadığı ve konunun Telegram ile alakalı olmadığı özellikle vurgulandı. Sistemde herhangi bir güvenlik açığı olmadığını ifade eden yetkililer, bu kişinin iddialarını “hayal ürünü” olarak nitelendirdi.

Devamında kendisinin bir hastalığın pençesinde olduğunu ve yakın bir tarihte öleceğini ifade eden kişi, bu durumun kendisi üzerine bir suçluluk duygusu oluşturduğunu ifade ederek tüm yazışmaları ifşa edeceğini söyledi.

Adını ve ismini vereceği pek çok projenin arka kapılar arkasında çevirdikleri dolaplar nedeniyle bundan kurtulamayacağını ifade eden adyingnobody arşivlenen konuşmaların sahteliğini iddia edemeyeceklerini ancak bunu görmezden geleceklerini söyledi.

Karışıklık, Üzüntü, Öfke ve Hayal Kırıklığı Olacak

137.21 GB’lık arşivde çok önemli bilgiler olduğunu iddia eden adyingnobody gün gün neleri paylaşacağını açıkladı.

15 Haziran

  • 800 takipçiden 1 milyon takipçiye kadar değişen kripto influencerları
  • Kripto topluluklarındaki kişilere yönelik ırkçılık ve homo fobi ile ilgili tartışmalar.
  • Yüksek takipçili hesapların rugpull projeleri, bireysel yatırımcıları dolandırmaya yönelik projeleri. Aralık 2019- Şubat 2022
  • Yatırımcıların kripto paralarını çalma organizasyonları.

30 Haziran

  • 200 milyon dolar piyasa değerine sahip en iyi projelerin hepsi başlangıçta dolandırıcılık üzerine kurulu.
  • Kripto influencerlarının dahil olduğu herşey.
  • Özel jetlerde, konaklarda ve sanal gerçeklik ortamlarında seks partilerine davetler.
  • 8 yaşındaki mağdurları da içeren pedofili suçları.
  • 3 Suikast girişimi

7 Temmuz

137 GB boyutlu dosyanın tamamı paylaşılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu