Bitcoin

Kripto Para Sektörünün Son Durumu, Bu 6 Kişiyi Milyarder Yaptı!

6 kişi daha Forbes 400 listesine girdi!

Kripto para sektörü, lider kripto para birimi Bitcoin’in 64.000 doları görmesinden sonra sert bir düşüş yaşadı.

Bu düşüş her ne kadar bireysel yatırımcıları sert etkilese de özellikle büyük isimlerle balinaların bundan sanıldığı kadar sert etkilenmediği görülüyor.

Bu yılın Forbes 400 listesine 6 yeni kripto para yatırımcısının girmesi ise durumu tam olarak özetlemekte.

Forbes 400 listesinde yer alanların toplam serveti 55,1 milyar dolar seviyesinde ve bunların 22,5 milyar dolarlık kısmı tek bir isme ait. FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman Fried, 22,5 milyar dolarlık serveti ile kesinlikle dudak uçuklatıyor.

Listeye Yeni Giren Kripto Para Milyarderleri

Listeye ilk defa giren isimler arasında Coinbase CEO’su Brian Armstrong da yer almakta. Armstrong, Coinbase’in halka açık listelenmesi sonrasında milyarder olarak listeye giriş yaptı.

Bunun devamında ise Coinbase’in rakibi Gemini kripto para borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Wiknlevoss kardeşler, Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb gibi önemli isimler de listeye ilk defa giriş yaptı.

Bu isimlere, geçtiğimiz yıl 2,7 milyar dolar, bu yıl ise 6 milyar dolarlık servete sahip olan Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’e katıldı.

Ripple, Kraken, Circle, BlockFi ve eToro gibi kripto para şirketleri de yakında halka arz yapabileceklerini duyurdular ve yakında Forbes 400 listesine yeni kripto para milyarderleri eklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu