Ethereum

Kripto Para Tarihinin En Büyük NFT Satışı Gerçekleştirildi!

11 Milyon dolarlık NFT satışı, kripto para sektöründe rekor kırdı.

İlk olarak Ethereum ağı tabanlı olarak kripto para sektörüne giriş yapan NFT’ler, şu an en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Kısa süre önce 1 milyon dolarlık NFT satışı ile bu alana olan ilginin ne kadar fazla olduğu ortaya bir kez daha çıksa da 27 Şubat tarihinde tüm zamanların rekoru kırıldı.

NFT Alanında Yeni Rekor: 11 Milyon Dolar

Ünlü sanatçı ve girişimci 3LAU, şu ana kadar yapılan en büyük NFT satışının arkasındaki isim oldu. Elektronik müzik sanatçısı 3LAU, sınırlı sayıda üretilen NFT koleksiyonunu 3,6 milyon dolara sattı. Buna ek olarak 33 eşsiz NFT’nin satışından ise toplamda 11 milyon dolar elde edildi.

Satışın Origin Protocol tarafından tasarlanan özel internet sitesinde yapıldığı belirtiliyor. NFT’ler, 3LAU’nun Ultraviolet isimli albümünün üçüncü yılını kutlamak için üretildi. NFT açık arttırmasını kazanan kişi ise Platinyum Plak ödülü kazandığı albümü ile ilgili NFT’leri satın almış oldu. Bu NFT’ler karşılığında 3LAU’dan özel bir şarkı isteme hakkı da alıcıya geçmiş oldu. Buna ek olarak sanatçının eserleri ile ilgili bonusların da alıcılara verileceği belirtildi.

Bu toplu NFT satışında tek bir ürüne ödenen en yüksek miktarın ise 800 ETH yani o an itibarıyla 1,6 milyon dolar olduğu görülüyor. Bunu satın alanın ise yaptığı yüklü harcamalarla bilinen CryptoPunk 6965 olduğu gözükmekte. Belki de NFT sektörü henüz büyüme döneminin çok başındadır.

*Eşsiz token (NFT), blockchain üzerinde kurulu bir token türüdür. NTF’ler herhangi bir dijital varlığın veya gerçek hayattaki bir sana eserinin ya da nesnenin tokenlaştırılmış versiyonudur. NTF’ler diğer kripto paralardan farklı olarak her biri özel üretilir ve birbirleri yerine geçemezler. Bu sebeple orijinallik ve mülkiyet ispatı için kullanılabilirler. Son dönemde sanatçıların gerçek hayattaki eserleri yerine NTF çıkardığı ve bunları sattığı bilinmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu