HaberlerKripto Para

Kripto Para Ticaret Hacmi 16 Trilyon İle Kamusal Ticari Hisse Senedi Piyasasını Solladı!

Kripto piyasası şaha kalktı!

Kripto paralara olan ilgi artışı kripto borsalarındaki işlem hacimlerinde de rekor seviyelerin görülmesini sağlıyor. Son veriler gösteriyor ki kripto borsalarındaki hacim en büyük kamu hisse senetlerinin işlem hacmini gözle görülür şekilde aşmış durumda.

Ark Yatırım Yönetimi analisti Yassine Elmandjra yayınlamış olduğu son tweetinde kripto para alım satım hacimlerinin 16 trilyon dolardan fazla fona ulaştığını ortaya koydu. Buna göre FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix,Google), yıllık işlem hacmi 12 trilyon dolar seviyesindeyken kripto para borsaları 2020 ve 2021 yıllarında 16 trilyon dolardan fazla işlem hacmi elde etti.

Bu sene kripto piyasası işlem hacminde ciddi bir ivme yaşandı. Örneğin Coinbase’in sadece bu yılın 2. çeyreğindeki hacmi (460 milyar dolar seviyesinde) geçen yılın aynı dönemindeki spot piyasa işlem hacminin tamamını aştı.  Öte yandan müstakil yatırımcılardan gelen büyük fon girişine ilaveten Ark Investment gibi kurumlar da 29.000 dolarlık destek bölgesini test ettikten sonra Bitcoin fiyat artışına %55’lik ek artış sağlayacak ek yatırımlar gerçekleştirdiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu