HaberlerKripto Para

Kripto Para Ticareti Yapanların Banka Hesapları Donduruldu!

Nijerya Merkez Bankası kripto ticareti yapmaya müsaade etmiyor.

Dünyada en yüksek kripto para benimseme oranına sahip olan Afrika ülkesi Nijerya geçtiğimiz günlerde kendi dijital para birimi e-Naira’yı çıkarmıştı.

Kendi merkez bankası dijital para birimini başlatan ilk Afrika ülkesi olan Nijerya’da kripto para birimleri yasak olmasa da ülkenin finansal sisteminin bu sektörün bir parçası haline gelmemesi için bankaların kripto para platformlarına fon sağlama hizmeti Şubat ayında yasaklanmıştı.

Bu yasaklar kapsamında Nijerya Merkez Bankası (CBN) Nijerya’daki tüm Ticari Bankalara kripto para ticaret platformu ile bağlantılı tüm kişilerin banka hesaplarını kapatılmasını emretti.

CBN, bu emri merkez bankası bankacılık direktörü JY Mammaanand tarafından imzalanan 3 Kasım tarihli bir genelgeye dayanarak verdi.

Merkez bankası ticari bankalara kapatma emrinin bir parçası olarak, suçlanan kuruluşlar ve kişiler tarafından tutulan fonların “askıya alınmış hesaplara” yerleştirilmesi talimatını da verdi.

Nijerya Merkez Bankası son zamanlarda başka birkaç finansal teknoloji (fintech) firmasının banka hesaplarını lisanssız varlık yönetimi şirketleri olarak faaliyet gösterdikleri için dondurmak için mahkeme emri çıkarmıştı.

CBN’nin kripto para ticareti yasağına rağmen Nijerya’da kriptonun benimsenmesini devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu