Bitcoin

İnsanlar Altın Ve Bitcoin Arasında Kararsız Kalabiliyor. Bu Dönemde Hangi Yatırım Daha Karlı?

Dünyanın belki en güvenli yatırımlarından birisi değil, birincisi olan altın (gold) trilyon dolarlık bir yatırım aracı durumunda.

Kripto para yatırımcıları, kripto para sahibi olmaya karar vermiş olsun veya olmasın her zaman aklında ‘altına yatırım yapsam daha mı güvenilir olur?’ diye düşünmeden edemezler. Her yatırımcı kendi aklınca yatırım yapacağı yatırım aracından en iyi kazancı elde etmeyi ve en yüksek kar kazancını elde etmeyi düşünerek hareket eder. Bugün kimse ‘ben yatırımcıyım ama ne kadar kar edeceğimi düşünmeden yatırım yapıyorum’ demez. Melek yatırımcı olarak adlandırılan riskli şirketleri satın alan veya yatırım yapan yatırımcılar bile batma noktasında olan ve kazanç elde edemeyecek şirketlere asla yatırım yapmazlar veya batma aşamasında olan şirketleri asla satın almazlar.

Bitcoin ve altın ise iki ayrı yatırım aracından bir tanesi. Bitcoin daha yeni, altın tarihte uzunca bir geçmişe sahip olan yatırım aracı. Altına yatırım son dönemde giderek artarken, Bitcoin’e yatırım oranlarında da giderek yükselen bir artıştan söz edebilmek mümkün. Altın yatırımcıları kazançlarının artacağını bilirken, Bitcoin yatırımcıları ise kısa süre içerisinde altın yatırımcılarına oranla daha çok kazançlar elde edebileceklerini bilerek yatırım yapıyorlar.

Bazen kararsız kalıyor olsalar bile altına yatırım yapan yatırımcılar kendilerini çok daha fazla güvende, kesin kazançlar elde edebileceklerine inanıyor, Bitcoin’e yatırım yapan yatırımcılar ise bu konuda şüpheci olmak zorundalar.

Bugün hemen şimdi hangisi alınırsa daha İyi?

Bugün için konuşacak olursak altın, Bitcoin gibi 2 seçenek varsa eğer risk almayı seven, kripto paralar konusunda bilgi sahibi ve kaybetmekten korkmayan birisi iseniz Bitcoin satın alabilirsiniz ve kısa süreler içerisinde altına oranla çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak burada bir durun. Kripto paralara yatırım yapmak bilgi ve tecrübe gerektirir. Ne kadar internette ”hemen şimdi yatırım yapabilirsiniz’ denilse bile aslında gerçek o değildir. Bitcoin’e yatırım yapacak olan bir amca veya her yaştan herhangi bir kişi-insan biraz olsun kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. (bknz: Bitcoin nedir, nasıl satın alınır?)

Eğer kripto para birimlerini almayı ve satmayı bilen, kripto para birimlerini ne zaman satacağınızdan az çok emin olmayı başaran bir insansanız Bitcoin sizin için daha iyi seçenek.

Ancak ‘ben kesin veya kesin olmasa da kesine yakın, güvenli ve rahat yatırım yapmak isteyenler arasında yerimi alanlardanım’ diyorsanız en iyi tercih hemen şimdi Bitcoin yerine gram altına yatırım yapmak sizin adınıza daha iyi bir seçenek olabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için hazırlanmıştır. Herhangi bir yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayıp, yatırımcıların her zaman kendi karar vermesi önerilmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu