Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Yatırımcıları SEC Başkanı'nın İstifası İçin Kampanya Başlattı!

Kripto Para Yatırımcıları SEC Başkanı’nın İstifası İçin Kampanya Başlattı!

Takip et

Kripto paralara olan olumsuz yaklaşımı ve sektörün düzenlenmesine yönelik politikası nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler yine yatırımcıların hedefinde bulunuyor.

Kripto para birimlerinin çoğunun menkul kıymet olduğunu ve SEC’e kayıt edilmesi gerektiğini savunan Gary Gensler’in istifası talep ediliyor.

Son zamanlardaki yolsuzluk ve piyasa manipülasyonu iddialarının ardından Change.org’da SEC başkanının görevinden alınması için bir dilekçe düzenlendi.

Dilekçede SEC Başkanı’nın Citadel Securities tarafından açığa satış ve karanlık havuzun kötüye kullanılması nedeniyle perakende yatırımcıları dolandırıcılıktan koruyamaması nedeniyle istifa etmesi gerektiği belirtildi.

Dilekçe açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“SEC Başkanı Gary Gensler, Citadel Securities, Citadel the Market Maker tarafından açığa satış ve karanlık havuzun kötüye kullanılmasıyla gerçekleştirilen suç faaliyetlerinde suç ortağıdır.

Gensler ayrıca adaleti engellemekten de suçludur. Gensler’in suçları nedeniyle, milyonlarca perakende yatırımcı dolandırıldı.

Gensler’in başkan olarak görevi bırakması ve Citadel Securities ve Citadel Market Maker hakkında kapsamlı, ayrıntılı, adli analiz ve soruşturma yapılması gerekiyor.

Bu suçlar cezasız kalamaz. Sessiz kalma ve dilekçeyi imzala!”

 

Dilekçedeki son oyların çoğunun Gary Gensler’in kripto para karşıtı duruşu nedeniyle kripto topluluğundan geldiği belirtildi.

Şimdiye kadar, dilekçe yaklaşık 16.400 oy aldı ve Change.org’da en çok imzalanan dilekçe oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları