BitcoinHaberler

Kripto Paralarda Biden Dumpı! Bu Hafta Yayımlanacak Emirde Neler Yer Alacak?

Biden haberi Bitcoin'e düşüş getirdi.

ABD başkanı Joe Biden’ın Şubat ayında kripto para birimlerine yönelik bir emir yayımlayacağı iddia edilmiş ancak bu gerçekleşmemişti.

Şimdi Rusya’ya yönelik yaptırımların kripto para birimleri üzerinden delinebileceği iddiası Beyaz Saray’ı harekete geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde FED başkanı Powell’da kripto para birimlerine yönelik düzenleyici netlik olmamasından yakınmıştı.

Bloomberg’in Beyaz Saray’dan yetkililere dayandırdığı haberine göre, bu hafta Joe Biden ABD hükümetinin kripto para birimlerine yönelik stratejilerini özetleyecek bir emir yayımlayacak.

Başkanlık Emri Neleri Kapsayacak?

Bloomberg’in ismini açıklamadığı kaynaklarına göre söz konusu emir ABD’deki kurumları potansiyel düzenleyici değişiklikleri yapmaları için harekete geçirecek ve söz konusu federal kurumları dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendirecek.

Söz konusu emir SEC ve CFTC gibi kurumların dijital varlıklarla ilgili çalışmalarını yıl içerisinde bildirmesine ve düzenleyici netliğin sağlanmasına katkı sunacak. Zira ABD’de kurumlar kripto para birimlerine yönelik düzenleyici netlik olmaması nedeniyle eleştiriliyordu.

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin 37150$ seviyesine kadar geri çekildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu