Kripto HaberleriHaberlerKripto Paralarda Kriz Çözülüyor Mu: Voyager'dan Para Çekimleri İçin Net Tarih Geldi!

Kripto Paralarda Kriz Çözülüyor Mu: Voyager’dan Para Çekimleri İçin Net Tarih Geldi!

Takip et

Kripto para kredi kuruluşu Voyager, yaptığı yeni açıklamasında nakit para çekimlerinin önümüzdeki hafta başlatılacağını bildirdi.

Voyager’ın banka hesabı Chapter 11 iflas işlemlerinin bir parçası olarak dondurulmuştu, ancak dün bir yargıç firmanın bu hesaba erişimi yeniden sağlama talebini onayladı.

Voyager Nakit Para Çekimlerine Başlayacak Ancak Kripto Para Çekimleri Belirsizliğini Koruyor

Voyager, tüm para çekme işlemlerini durdurduktan kısa bir süre sonra başlayan Chapter 11 iflas işlemlerinin bir parçası olarak Metropolitan Commercial Bank (MCB) hesabından nakit çekme işlemlerini gerçekleştirmeyi talep ediyordu. MCB, Voyager müşterileri için 270 milyon dolar nakit emanet tutuyordu.

Voyager bugün yaptığı açıklamada, nakit para çekme işlemlerine ancak 11 Ağustos Perşembe günü başlayacağını duyurdu. Voyager’a göre, hesaplarında nakit para bulunanlar her 24 saatte bir 100.000 dolara kadar para çekebilecek ve taleplerinden sonraki 5-10 gün içinde paralarını alabilecekler. Nakit bakiyesi olanlara talimatlar gönderilecek.

İlgili Haber
FTX, Zor Durumdaki Voyager Müşterilerine Varlıklarını Çekebilmeleri İçin Yeni Teklif Yaptı!

Voyager’dan yapılan açıklamada, yeni gelişme şu ifadeler ile duyuruldu:

“Talepler mümkün olan en kısa sürede işleme alınacak, ancak dolandırıcılık incelemeleri ve hesap mutabakatları da dahil olmak üzere bazı manuel incelemeler gerekecek ve zamanlama kısmen müşterilerin nakitlerini transfer ettikleri bireysel bankalara bağlı olacaktır.”

Voyager geçtiğimiz ay, iflas eden firmaların alacaklılara ödeme yapmak üzere yeniden organize olurken faaliyetlerine devam etmelerine olanak tanıyan Chapter 11 iflas korumasına dahil olmuştu.

Nakit para çekme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi ileriye dönük bir adım olsa da 1 milyar dolardan fazla Bitcoin ve kripto para platform içerisinde belirsizliğini koruyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları