binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Sektöründe Söz Sahibi Olmak İsteyen Hong Kong Bir Yasal Düzenlemeyi Daha...

Kripto Sektöründe Söz Sahibi Olmak İsteyen Hong Kong Bir Yasal Düzenlemeyi Daha Açıkladı!

Hong Kong Para Otoritesi, kurumlar tarafından dijital varlık saklama için geçici standartları özetleyen bir genelge yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finansal düzenleme alanındaki proaktif duruşuyla bilinen Hong Kong, kripto ortamını şekillendirmede önemli bir adım daha attı.

Hong Kong Kripto Saklama Çerçevesini Açıkladı

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), yerel olarak yetkilendirilmiş kurumlar tarafından tokenleştirme ve dijital varlık saklama için geçici standartları özetleyen 11 sayfalık bir genelge yayınladı.

Yayınlanan genelge, kripto saklama hizmetleri alanında sağlam risk değerlendirmesi ve uygun yönetimin önemini vurguluyor.

Kurumları, potansiyel çıkar çatışmalarını azaltmak için iç politikalar oluştururken risk yönetimine yeterli kaynak ayırmaya çağırıyor.

Kılavuzda özetlenen temel direktiflerden biri, müşteri varlıklarının şirket varlıklarından ayrılmasıdır.

Buna ek olarak, yetkili kurumlardan hırsızlık, dolandırıcılık veya ihmal gibi müşteri dijital varlıklarının kaybına veya bunlara erişimin gecikmesine yol açabilecek riskleri azaltmak için acil durum ve felaket kurtarma planları geliştirmeleri istenmektedir.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası OKX, Bu Altcoini Spot İşlem Platformunda Listelediğini Duyurdu!

HKMA ayrıca, kripto saklama düzenlemeleriyle ilişkili risklere ilişkin tam açıklamanın önemini vurgulamaktadır. Kara para aklamayı önleme ve terörün finansmanıyla mücadele yönergelerine uyumun gerekli olduğu kabul edilmektedir.

HKMA, uyumluluğu sağlamak amacıyla, kurumların belirtilen standartlara uyduklarını teyit etmeleri için bir zaman çizelgesi belirlemiştir.

Yerel olarak kurulmuş yetkili kurumların iştirakleri de dahil olmak üzere kripto saklama faaliyetlerinde bulunan kurumların, genelgenin yayınlanmasından itibaren altı ay içinde HKMA’ya bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail