Kripto Para

Kripto Paralar Gelecek 1 Yıl İçinde Ne Olacak?

Geleceğin parası olarak gösterilen kripto paralar 1 yıl sonra ne konumda olacak?

Kripto para birimlerinin geleceğini hepimiz merak ediyoruz. Bitcoin alanlar olarak ne yapacak olduğumuzu, nasıl karar verecek olduğumuzu 1 yıl içerisinde neler olacağına göre ayarlamak istiyor ama bunu çoğumuz başaramıyoruz. Peki ama neden bunu başaramıyoruz? Sebebi mi? Belli. Kripto para birimleri yakın zamana kadar ne olacak, ne kadar olacak, fiyat ne kadar değişecek? Gibi sorular karşısında henüz yanıtların verilemeyeceği bir yatırım aracı olduğu anlaşılmış oldu. Bitcoin alanların dikkatli olarak satışlar yapması ve alımlar yapması bile piyasada bazı sorunları beraberinde getirdi.

Bitcoin aldık, hemen kazanalım! Hayır, böyle bir şey yok. Hiçbir yatırımın veya hiçbir döviz para biriminin kazanç getireceği garanti edilemez. Bugün yaşlı Türk insanları geçmişten gelen bir görüş olarak ‘altın her zaman kazandırır’ görüşüne sahipler ama altının son 1 yılı incelendiğinde zaman zaman düştüğü de görüldü. Türk ekonomisi biraz belirsizlikler içerisinde olduğu bu dönemlerde yatırımcılara zor zamanlar yaşatabiliyor olsa da dolar kuru her zaman 6 TL sınırına yakın olmayabilir, ABD ile yeni ortaklıklar kurulması veya beklenmedik bir olay yaşanması durumunda dolar kuru 5 TL’ye veya daha düşük seviyeye bile gerileyebilir.

Kripto para birimlerinin de gelecek 1 yılı aslında çok değişik olacak. Bazen düşüşler, bazen fiyat yükselişi görülecek ve kripto para birimi yatırımcıları beklediklerini her zaman için %100 bulamayacaklar. Milyarlarca doların üzerinde talep olan Bitcoin’in değeri 1 sene sonra yine beklentilere göre rekor kırmış olacak ama 20 bin dolar rekoru değil, 60 bin dolar rekorunu kırmış olabilecek. 60 bin doların bir rekor olarak beklense bile kesin olarak 60 bin dolar olarak rekor kıracağı hakkında herhangi bir garanti verilmesi mümkün değil.

Belki bugünden kripto paraların gelecek 1 yılını konuşuyor olabiliriz ama 1 yıl sonra kripto para birimleri yerini stablecoin olan Libra’ya da bırakmış olabilir. Tam 365 gün var, koskoca 365 günün ardından neler olacağı bilinmezken, bu 365 gün gelecek içerisinde de kripto para birimlerinin ne olacağı bilinemez. Bitcoin fiyatının beklenmedik düzeyde değer kazanması ile değer kaybetmesi arasında bazı farklar var.

1 yıla ne olacak?

Kripto paraların değeri 1 yıla kadar ne kadar artacak veya ne kadar düşecek? Yatırımcılar bugünden nasıl hareket etmeli.

Bitcoin alacaksanız 1 yıl vadeli olarak (en az 1 yıl satmayacak şekilde) alabilirsiniz. 1 yıla kadar bir kazanç elde etme oranınız belki %80 ve üzeri bile olabilir. Bekleyerek 1 yıla kadar neler olacağını bugünden görmek mümkün olmazken yatırımcılar fiyatların 1 yıla kadar beklemeyecek veya 1 ay içerisinde alımlar ve satımlar yapacağı kripto para birimlerinden büyük oranda kazanç elde etmeleri de genel görüşe dikkat edilecekse bu dönem için pek fazla mümkün değil.

1 yıl içerisinde neler olacağını ve nasıl sonuçlar alınacak olduğunu önceden görmek mümkün değil. Ancak daha önceki yazımızda kripto paraların bu süre zarfında neler ile karşılaşabileceği ve fiyatının ne kadar olabileceğini analistlerin tahminleri neticesinde açıklamıştık. Bu yazıya buradan ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin 3, 6 ve 12 Aylık Fiyat Tahmini

*Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilen içeriktir. Yazılı bilgiler yatırım tavsiyesine girmemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu