binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Hakkında Korkutucu İddialar

Bitcoin Hakkında Korkutucu İddialar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı bugün akşam saatlerine doğru yatırımcılarını üzdü. Kripto para borsalarında yaşanan düşüşler sürerken, Bitcoin fiyatının 7.000 dolar seviyesinin altına gerilemesi ve bir gün içerisinde ortalama 600 dolar değerinde kayıp yaşaması sonrasında yatırımlar tek tek geri çekildi. Bazı sosyal medya kullanıcıları konu hakkında yaptıkları açıklamada kripto paralarda düşüş olmasını normal karşıladıklarını ama bu kadar yüksek düşüşlerin normal karşılanmasının beklenmemesi gerektiğini belirtti.

Kripto para piyasasında milyarlarca dolarlık kayıp yaşanırken, Bitcoin fiyatı 7.200 dolar seviyesinden 6.761 dolar seviyesine kadar geriledi. Bir gün içerisinde ortalama olarak %15 civarında değer kaybeden Bitcoin, bu düşüş ile birlikte 1700 dolar seviyesine düşmesinin beklenen bir durum ve gerçeğe dönüşebilecek olduğunu gösterdi.

3000 Dolar Daha Düşecek

İddialar doğru çıkar ise Bitcoin fiyatında 3000 dolar daha düşüş olması bekleniyor. Bu durum gerçek olması muhtemel olmasına rağmen 3000 dolarlık düşüşün tarihin en düşük seviyelerine geri götürebilecek olduğu ve uzun yıllar yatırımcıları çok fazla üzebilecek olduğu açıklamalarını beraberinde getiriyor.

Bitcoin Kritik Eşiğin Altına Düştü

Bitcoin fiyatı bu düşüş ile birlikte kritik eşiğin altına düşerken, yatırımcıların bugünden itibaren yatırımlarını nasıl değerlendirecek olduklarını ve satmaları durumunda Bitcoin yatırımından fazlası ile zarar edecek olmalarının yatırımların bir süre daha elde tutulmasını sağlayan bir etken. Bitcoin yarın itibari ile nasıl bir seyir gösterecek buna bağlı olarak yatırımcı kazanacak veya kaybedecek.

Bitcoin Neden Düşüyor?

İddialara göre Bitcoin’de düşmenin sebebi kripto para piyasasında yaşanan ani satışlar ve bununla birlikte ani satışların getirdiği ciddi kayıplar. Piyasada para azalıp yatırımcının güveni azaldıkça yatırımcıların paralarını geri çekmeleri daha fazla kayıpları beraberinde getirirken, piyasada para durumu git gide daha kötü hal almaya başlaması ile güven endeksi de buna bağlı olarak sarsılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail