Kripto HaberleriHaberlerKurulan yatırım fonlarının yüzde 20'si kripto paralarla ilgili

Kurulan yatırım fonlarının yüzde 20’si kripto paralarla ilgili

Takip et

Kripto paralar 2009 yılında hayatımıza girmesine rağmen çoğu kişi piyasanın 2017’de ciddi ivme kazanması sonrasında kripto paraları tanıdı. Bitcoin ve altcoinlerdeki ciddi artışlar gerek medyada gerek insanların yakın çevresinde sık sık konuşulmaya başlandı ve kripto paralar böylelikle hemen hemen tüm dünya tarafından duyulmuş oldu.

Hal böyle olunca birçok kişi kripto paraları yakından takip etmeye ve alım satımını yapmaya başladı. 2018’deki verilere bakıldığı zaman ise her 5 serbest yatırım fonunundan birisinin elektronik para ile ilgili olduğunu görüyoruz.

Crypto Fund Research internet sitesinin yaptığı araştırmaya göre 2018’in ilk üç çeyreği içerisinde 90 farklı kripto para yatırım fonu kuruldu. Basit bir matematik ile yıl sonuna kadar 120 tane olması beklenen bu fonlar toplama bakıldığı zaman yüzde 20’lik bir paya sahip.

2016 yılı ve öncesinde ise bu oran şaşırtıcı bir şekilde yüzde 3 civarlarındaydı. Orandaki neredeyse 7 misli artış dünyada kripto paraların daha fazla bilindiği ve birçok kişinin ilgisinde olduğunu doğruluyor. Bu fonların çıktığı ülkelere bakıldığı zaman ise şaşırtıcı olmayan bir şekilde karşımıza yüzde 50’den fazla bir oranla ABD çıkıyor.

İlerleyen dönemlerde bu sayıların daha yüksek oranlara tırmanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları