BitcoinHaberlerKripto Para

Kurumsal Şirketler Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor? “JP Morgan Anketi”

Jp Morgan'ın anket sonuçlarını aktardık.

Yakın bir tarihte “kurumsal şirketler varlıklarının %1’i ile Bitcoin’e yatırım yapmalı” diyen Jp Morgan’ın kurumsal şirketler arasında yaptığı bir anket ortaya çıktı.

Marker Insider’ın haberine göre JP Morgan kurumsal şirketlerin Bitcoin’e ve kripto paralara yaklaşımlarını ölçmek için bir anket düzenledi.

Ankete 1500 kurumu temsilen 3400 yatırımcı katıldı. Ankete katılan şirketlerin ezici bir çoğunluğu kripto paralara ve Bitcoin’e yatırım yapmayı planlamadıklarını belirtti.

Ancak buna rağmen ankete katılanların %58’i kripto paraların hayatımızda kalıcı bir yer edindiğini düşünüyor.

Ankete katılan şirketlerin %11’i kurumsal olarak kripto paralara yatırım yaptıklarını belirtirken %89’u yatırım yapmadıklarını belirtti. Bu soruya hayır cevabı verenlerin %78’i kripto paralara yatırım yapmalarının olası olmadığını belirtirken, %22’si bunun olası olduğunu ifade etti.

Kripto paralar ile ilgili fikriniz nedir? sorusuna yatırımcıların  %58’i “burada kalıcı olacak”,  %21’i “geçici heves”, %14’ü “kaçınılması gereken bir şey”, %7’si ise “en önemli varlıklardan birisi haline gelecek” cevabını verdi.

Kripto dünyasında dolandırıcılık var mı? sorusuna kurumsal yatırımcıların %98’inin “biraz veya çok yaygın” cevabını vermesi de dikkat çekti.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ve kripto paralara bakış açıları bu piyasanın büyümesi için önem arz ediyor. Hali hazırda Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmamış %89’luk kesimin %22’sinin bunu olası görmesi dahi benimsemenin arttığını gösteriyor. Zira bundan 2 yıl önce bu anketi düzenleseniz muhtemelen bu şirketlerin %99’u kripto paraları yatırım yapılamaz paralar olarak nitelendirilecekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu