Altcoin

Kurumsal Yatırımcının Gözü Bu Kripto Parada!

SOL, dikkat çekmeye devam ediyor.

Kurumsal yatırımcının hem lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) hem de toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a (ETH) yönelik ilgisi azalmış gibi gözüküyor.

Kurumsal yatırımcının ilgisini bunların yerine çeken kripto para biriminin ise Solana (SOL) olduğu ortaya çıktı. Solana, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcının sermayesini aktardığı kripto paralar arasında %86’lık bir paya sahip.

CoinShares, SOL Verilerini Paylaştı

14 Eylül tarihinde CoinShares tarafından paylaşılan verilere göre kurumsal yatırımcı 6 Eylül ila 10 Eylül tarihleri arasında 49,4 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Kurumsal yatırımcının toplam yatırımının 57 milyon dolar, SOL yatırımının ise 49,4 milyon dolar olması aslında olayı çok net bir şekilde ortaya koyuyor. SOL, haftalık olarak %275 yatırım artışı gördü ve toplam yatırımın %86’sına ulaştı.

Aslında kripto para sektörü dört hafta üst üste kurumsal yatırımcıdan yatırım aldı ve CoinShares 4 haftadır hep artıya geçti. Bu da kurumların şu an kripto para sektörüne ilgi gösterdiğini ancak bu ilginin bir noktada değişebildiğini ortaya koyuyor. Değişen nokta yatırımın kendisi olmasa da yatırımın yapıldığı kripto para birimi olarak gözüküyor.

Cardano’nun çok beklenen Alonzo hard forkuna rağmen kurumsal yatırımcı buna çok odaklanmadı ve bunun yerine Solana ön plana çıkmaya devam etti. Cardano yatırımı ise geçtiğimiz haftaya göre ciddi bir düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu