coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinLayer-2 Projesi Arbitrum, İşlem Komisyonu Metriğinde Bitcoin'i Geçti!

Layer-2 Projesi Arbitrum, İşlem Komisyonu Metriğinde Bitcoin’i Geçti!

Önde gelen Ethereum katman-2 projesi ARB, günlük işlem sayısında Bitcoin'i geçerek dikkatleri üzerine çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen Ethereum katman-2 çözüm platformlarından Arbitrum, işlem sayısı metriğinde en büyük kripto para birimi Bitcoin’i geride bırakarak bütün dikkatleri üzerine çekti. İşlem sayısındaki yükseliş, aynı süreç içerisinde ücretlerde de artışa sebep oldu.

Blokzincir takipçisi Crypto Fees’in verisine göre Arbitrum ağındaki günlük işlem komisyon toplamı 800.000 dolara ulaşırken bu rakam Bitcoin’de sadece 600 bin $ ile sınırlı kaldı.

Haftalık işlem ücret ortalamasında ise Bitcoin 630 bin dolar ile dördüncü sırada yer alırken bu metrikte Ethereum 10 milyon dolar ile zirveye oturdu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Arbitrum’da uygulanan Nitro isimli ağ yükseltmesi, metrik lideri Ethereum’un bile önüne geçmesine sebep olmuştu.

İddialı layer-2 projesi, Ethereum’dan çok daha düşük işlem ücretleri ile kripto para transferi yapabildiğini iddia ediyor. An itibariyle ARB ağı üzerinden Ethereum gönderme ücreti 0,10$ civarındayken bu rakam Bitcoin için 2$ seviyesinde seyrediyor.

ARB Fiyatı

Arbitrum’un yerel tokeni ARB bu hafta genel kripto piyasası ile birlikte satışla karşılaştı.

Hafta başından bu yana %14 değer kaybeden ARB an itibariyle 1.45$ civarında işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail