HaberlerLibra

Libra Birliği, Libra Core İçin İkinci Yol Haritasını Açıkladı

İkinci yol haritasının verimliliği artırması ve Libra projesine daha çok değer katması bekleniyor.

Bilindiği gibi Facebook’un kripto parası Libra açık kaynak kodlu bir yazılım üzerine kurulu bir platform ve onun diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli özelliği sosyal medya ve akıllı telefonlarla zaman geçirilirken bile kullanılabilecek bir stablecoin (herhangi bir para birimi ile 1’e 1 oranında işlem gören) oluşu.

İlk yol haritasını ekim ayında paylaşan Libra, 5 ortaklı ana ağdaki tam node’larla çalışmaya başladığını duyurmuş ve ana ağın hayata geçirilmesinden evvel 100 ortağın daha sisteme katılmasını beklediklerini dile getirmişti.

İkinci Yol Haritasından Neler Bekleniyor

Bu yeni yol haritasıyla ağını genişletmeyi planlayan Libra ekibi, üç ana noktaya odaklanacak: İlk etapta ana ağın en önemli özellikleri hazırlanacak, bunlara “full node”lar da dahil edilecek. Tüm özelliklerin yavaş yavaş hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

Sonrasında lansman kriterleri belirlenecek ve nihai aşamada Libra topluluğunun derinlemesine bir eğitime tabi tutulması sağlanacak. Tüm bu aşamalarla verimliliğin artırılması ve Libra projesine daha çok değer katılması hedefleniyor.

Tüm bunların yanı sıra Libra, Libra Developer Blog ve GitHub zamanlama sistemi sayesinde projeyle alakalı güncellemeleri gerçekleştirecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu