Kripto HaberleriHaberlerPayPal, Öldü Denilen Bu Kripto Para Projesine Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptı!

PayPal, Öldü Denilen Bu Kripto Para Projesine Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Facebook’un talihsiz bir şekilde sona eren Diem Blockchain’ini hayata geri döndüren Aptos Labs ekibi, yaptığı açıklamasında Mart ayında gerçekleşen 200 milyon dolarlık finansman turuna katılanlar arasında PayPal Ventures’ın da bulunduğunu söyledi.

PayPal Ventures yatırım ortağı Amman Bhasin, yaptığı açıklamasında şunları dile getirdi:

“Aptos Labs ekibinin güvenli ve ölçeklenebilir bir katman 1 blok zinciri oluşturmak için yaptığı çalışmalara inanıyoruz.

Gelişmiş güvenilirlik ve güvenlik, daha hızlı işlemler ve daha düşük ücretler vaadiyle Aptos Blockchain’i, hem yeni sistemler inşa etmeye elverişli hem de kurumsal müşteriler ve kripto yerel geliştiricileri için cazip hale getirecek şekilde tasarlandı.”

Bilindiği üzere PayPal, kripto para Libra’nın ilk çıkışında Libra Consortium üyesi olabilmek için en az 10 milyon dolar taahhüt etmişti. Ancak şirket, Washington’dan gelen tepkilerin ardından bu adımını iptal etmişti.

Mart Ayında Açıklanan Yatırımcı Listesinde PayPal Bulunmuyordu

Aptos Labs’in finansman turuna Andreessen Horowitz (a16z) liderlik ederken, Multicoin Capital,  Three Arrows Capital, ParaFi Capital ve Coinbase Ventures da destek verdi. PayPal Ventures’ın katılımı ilk duyuruda açıklanmamıştı.

Aptos ekibi, Diem (eski adıyla Libra) Blockchain’inin orijinal kurucuları, araştırmacıları, tasarımcıları ve geliştiricilerinden oluşuyor. Meta Platforms (eski adıyla Facebook), bu Blockchain’in 2019 yılında bir stablecoin projesinin temeli olarak duyurmuştu ancak proje, yasal engeller nedeniyle hiçbir zaman hayata geçirilemedi.

İlgili Haber
Paypal'dan Kripto Para Açıklaması! "Her Şeye Varız"

Bu yılın başlarında Meta, Diem’in faaliyetlerine son verdiğini doğruladı ve projenin teknolojisiyle birlikte diğer varlıklarını Silvergate Bank’a sattı. Bununla birlikte, Diem’e bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmaların çoğu açık kaynak lisansı kapsamındaydı, bu da fikri mülkiyetinin serbest olduğu anlamına geliyordu.

Aptos Labs, Avery Ching ve Mo Shaikh tarafından yönetiliyor. Ching, Aptos’un kullandığı Diem Blokchain’inin DiemBFT konsensüs protokolünün geliştirilmesinde yer almıştı.

Aptos’un geliştirici test ağı iki ay önce başlatıldı. Firma, Blockchain’in ana ağını yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları