binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFacebook'tan Kripto Para Cüzdanı Açıklaması: Bir Efsane Sona Eriyor!

Facebook’tan Kripto Para Cüzdanı Açıklaması: Bir Efsane Sona Eriyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Meta (Facebook), sosyal medya şirketinin dijital cüzdan ödemeleri pilot projesi Novi’yi 1 Eylül’de kapatacak.

Böylelikle şirketin üç yıl süren stablecoini Libra deneyi de tamamen başarısızlıkla sonuçlanmış oldu.

Facebook, Kripto Para Cüzdanı Novi’nin Kullanıcılarının Bir An Önce Varlıklarını Çekmelerini İstedi

Meta haberi, hizmetin web sitesinde duyurdu ve kullanıcılara paralarını platformdan “mümkün olan en kısa sürede” çekmeye çağıran bir duyuru linkini gönderdi. 21 Temmuz’dan itibaren kullanıcılar hesaplarına para ekleme olanağını kaybedecek. Novi’nin WhatsApp hesabı ve Novi uygulaması da kullanılamaz hale gelecek. Pilot uygulama sona erdiğinde, kullanıcılar işlem geçmişlerine ve diğer verilerine erişemeyecek.

Başlangıçta Calibra olarak adlandırılan Novi, Facebook’un Haziran 2019’da ortaya çıkan Libra stablecoin’i (daha sonra Diem olarak yeniden adlandırıldı) için kripto para cüzdanı olarak kullanılıyordu.

Regülasyon baskıları stabilcoin projesini gidişatını değiştirmeye zorladığı için Novi cüzdanının da bu konuyla ilgili olarak işlevini yitirmesine yol açtı.

Novi cüzdanı 2020 yılında kripto tabanlı para gönderim işlemleri için pilot uygulama olarak kullanıldı ancak ABD ve Guatemala dışına çıkmayı başaramadı.

İlgili Haber  Meta (Facebook) CEO'su Mark Zuckerberg Metaverse Beklentileri Hakkında Konuştu!

“Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Devam Edeceğiz”

Meta, Novi pilot projesini sonlandırmaya karar vermiş olsa da, şirket Metaverse girişimi de dahil olmak üzere gelecekteki ürünler için bu teknolojiyi yeniden kullanmayı planladığını söyledi.

Şirket, yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:

“Geliştirici yeteneklerimiz üzerinde çalıştığımız yıllarımızı Blockchain ve dijital koleksiyon ürünleri gibi yeni ürünleri piyasaya sürmek için kullanıyoruz. Web3 alanında bizden daha fazlasını görmeyi bekleyebilirsiniz çünkü bu teknolojilerin Metaverse’deki insanlara ve işletmelere getirebileceği değer konusunda çok iyimseriz.”

Buna ek olarak şirket, web sitelerinde NFT desteğine dair seçenekleri de araştırıyor.

Meta, kara para aklamayla mücadele etme, tüketicileri koruma ve diğer güvenlik ve finansal riskleri izleme kabiliyeti konusunda düzenleyicilerin tepkisiyle karşılaştıktan stablecoin planlarından geri dönmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail